12 sierpnia
środa
Innocentego, Lecha, Euzebii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Hiszpanie uczczą swojego patrona na Jasnej Górze

Ocena: 0
1134

Uczestniczący w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie pielgrzymi z Hiszpanii wezmą udział we Mszy świętej w sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze 25 lipca, w dniu liturgicznego wspomnienia św. Jakuba, patrona ich kraju.

2016-02-05 20:47
mz (KAI/SIC) / Saragossa, Częstochowa, mz
fot.

Jak poinformowali przedstawiciele archidiecezji w Saragossie uroczysta liturgia będzie służyć zgromadzeniu w jednym miejscu młodych Hiszpanów i uczczeniu apostoła w łączności z wiernymi biorącymi udział w obchodach w Santiago de Compostela. – Poza wspólną modlitwą zaplanowano w tym dniu w Częstochowie także wydarzenia kulturalne, m.in. festyn i koncerty – napisały w komunikacie władze hiszpańskiej archidiecezji.

Według najnowszych danych, sześć diecezji Aragonii, autonomicznego regionu wschodniej Hiszpanii, wyśle na tegoroczne ŚDM około 250 osób. Co najmniej 50 z nich będzie reprezentować archidiecezję w Saragossie.

Na terenie aragońskich parafii od kilku tygodni trwają liczne akcje służące zebraniu środków na pokrycie podróży dla młodzieży. Wyprawa autokarem do Polski szacowana jest na 980 euro w przypadku jednego uczestnika. Jak zapowiedziały władze lokalnych komitetów organizacji ŚDM w Aragonii, lokalny Kościół będzie próbował pokryć koszty wyjazdu tym wszystkim, którzy chcą udać się na lipcową imprezę, lecz nie mają pieniędzy na podróż.

Sześć diecezji Aragonii zorganizuje wspólną kolumnę autokarów, która wyruszy do Krakowa 17 lipca. W drodze do Polski odwiedzi ona kilka miast Europy. Przed rozpoczęciem ŚDM młodzież z tego regionu Hiszpanii zostanie zakwaterowana w parafiach archidiecezji poznańskiej. Aragończycy powrócą do swoich domów 3 sierpnia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 sierpnia

Czwartek, XIX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Poncjana, papieża, i Hipolita, prezbitera
«Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat zawini względem mnie?».
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ez 12,1-12; Ps 78,56-59.61-62; Mt 18, 21-19,1
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Nowenna do Matki Bożej Łaskawej w intencji Ojczyzny (5-14 sierpnia)
13 sierpnia - Parafia konkatedralna Bożego Ciała w Warszawie

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter