19 stycznia
niedziela
Henryka, Mariusza, Marty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Hiszpania: Kościół w Aragonii pomoże najbiedniejszym w wyjeździe na ŚDM

Ocena: 0
877

Kierownictwo Kościoła katolickiego w Aragonii – regionie autonomicznym we wschodniej Hiszpanii – zapowiedziały pomoc w pokryciu kosztów podróży do Polski na Światowe Dni Młodzieży tym, których na to nie stać.

2016-01-29 22:41 
mz (KAI Lizbona) / Saragossa, sg

Komunikat kurii archidiecezji w Saragossie stwierdza, że na jej terenie i w pozostałych czterech diecezjach, tworzących metropolię Saragossy, zaczęto już zbierać pieniądze, aby wesprzeć najbiedniejszą młodzież.

Zaznaczono przy tym, że inicjatywa ta dobrze wpisuje się w obchodzony w Kościele Rok Miłosierdzia, a także w przewodnie hasło krakowskiego spotkania: “Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

– W sześciu diecezjach naszego regionu ruszyły już zbiórki środków na pomoc młodym uczestnikom wyjazdu do Polski. Nie chcemy, aby zainteresowani udziałem w ŚDM musieli pozostać w domu z przyczyn finansowych. Szacujemy, że koszt transportu dla jednego uczestnika imprezy wyniesie około 980 euro – ujawnili przedstawiciele archidiecezji w Saragossie.

Sześć diecezji Aragonii zorganizuje wspólną kolumnę autokarów, która wyruszy 17 lipca. W drodze do Polski odwiedzi ona kilka miast Europy. Przed rozpoczęciem ŚDM młodzież z tego regionu Hiszpanii zostanie zakwaterowana w parafiach archidiecezji poznańskiej. Aragończycy powrócą do swoich domów 3 sierpnia.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 stycznia

Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę
Dziś w Kościele: niedziela, II tydzień zwykły, druga niedziela zwykła
Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 49, 3.5 -6; Ps 40 , 2ab.4ab.7 -8a.8b -9.10; 1 Kor 1, 1-3; J 1, 29-34
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -