25 sierpnia
niedziela
Luizy, Ludwika, Józefa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Hiszpania: Kościół w Aragonii pomoże najbiedniejszym w wyjeździe na ŚDM

Ocena: 0
852

Kierownictwo Kościoła katolickiego w Aragonii – regionie autonomicznym we wschodniej Hiszpanii – zapowiedziały pomoc w pokryciu kosztów podróży do Polski na Światowe Dni Młodzieży tym, których na to nie stać.

2016-01-29 22:41 
mz (KAI Lizbona) / Saragossa, sg

Komunikat kurii archidiecezji w Saragossie stwierdza, że na jej terenie i w pozostałych czterech diecezjach, tworzących metropolię Saragossy, zaczęto już zbierać pieniądze, aby wesprzeć najbiedniejszą młodzież.

Zaznaczono przy tym, że inicjatywa ta dobrze wpisuje się w obchodzony w Kościele Rok Miłosierdzia, a także w przewodnie hasło krakowskiego spotkania: “Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

– W sześciu diecezjach naszego regionu ruszyły już zbiórki środków na pomoc młodym uczestnikom wyjazdu do Polski. Nie chcemy, aby zainteresowani udziałem w ŚDM musieli pozostać w domu z przyczyn finansowych. Szacujemy, że koszt transportu dla jednego uczestnika imprezy wyniesie około 980 euro – ujawnili przedstawiciele archidiecezji w Saragossie.

Sześć diecezji Aragonii zorganizuje wspólną kolumnę autokarów, która wyruszy 17 lipca. W drodze do Polski odwiedzi ona kilka miast Europy. Przed rozpoczęciem ŚDM młodzież z tego regionu Hiszpanii zostanie zakwaterowana w parafiach archidiecezji poznańskiej. Aragończycy powrócą do swoich domów 3 sierpnia.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 sierpnia

"Są ostatni, którzy będą pierwszymi, i są pierwsi, którzy będą ostatnimi."

Dziś w Kościele: niedziela XXI tygodnia zwykłego 
+ Wspomnienie bł. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Iz 66,18–21, Ps 117, Hbr 12,5–7.11–13, Łk 13, 22–30
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -