24 stycznia
czwartek
Felicji, Franciszka, Rafała
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Hiszpania: biskupi europejscy na spotkaniu w Walencji

Ocena: 0
951

Trwa 38. Europejskie Spotkanie Młodych w Walencji. Oprócz 30 tys. młodych uczestników oraz wspólnoty braci z Taizé na spotkanie przyjechali europejscy biskupi.

2015-12-31 09:32
RV / Walencja, sg

Podczas codziennej modlitwy pielgrzymom towarzyszy również miejscowy ordynariusz kard. Antonio Cañizares Llovera.

Do Walencji na Europejskie Spotkanie Młodych przyjechali też biskupi z różnych krajów. Są biskupi z Francji, jest nowy arcybiskup Brukseli, metropolita Rygi oraz bp Henryk Tomasik, przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży w Polsce. Biskupi spotkają się ze swoimi grupami narodowymi jutro o godzinie 16:00. 

"Polacy zgromadzą się w katedrze, gdzie będzie nas ponad trzy tysiące. W spotkaniu będą uczestniczyć także przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży. Właśnie temu wielkiemu wydarzeniu, które odbędzie się w Krakowie w lipcu 2016 r., chcemy poświęcić dużą część naszego jutrzejszego spotkania z Polakami. Także brat Alois każdego dnia, na zakończenie wieczornej modlitwy, prowadzi krótką medytację. W czasie tych rozważań wspomina swój pobyt w Syrii i Libanie. Mówi o trudnym losie ludzi, którzy żyją w obozach dla uchodźców i w kontekście tego zachęca do refleksji nad tematem naszego spotkania «Odważyć się na miłosierdzie»” – powiedział brat Marek ze wspólnoty w Taizé, głównego organizatora 38. Europejskiego Spotkanie Młodych.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
  

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -