14 czerwca
piątek
Bazylego, Elwiry, Michala
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Hiszpania bez poluzowania obostrzeń na Wielki Tydzień i Wielkanoc

Ocena: 0
595

Konferencja Episkopatu Hiszpanii wydała dokument zawierający wytyczne dla parafii dotyczące organizowania obchodów Wielkiego Tygodnia w tym kraju. Biskupi wezwali proboszczów m.in. do zaniechania w tym roku z powodu ryzyka epidemicznego organizowania procesji pasyjnych.

Fot. pixabay.com/CCO

Powołując się na zalecenia służb medycznych członkowie episkopatu wskazali, że na terytorium Hiszpanii wciąż istnieje duże ryzyko infekcji koronawirusem. Zaznaczyli, że zmiana w sprawowaniu liturgii Wielkiego Tygodnia “wynika z wyjątkowych okoliczności” oraz służy “dla dobra wspólnego”.

Już w lutym kilka organizacji grupujących hiszpańskich lekarzy zaapelowało do władz kraju oraz rządów poszczególnych wspólnot autonomicznych do odstąpienia od zamiaru usunięcia restrykcji epidemicznych umożliwiających podróżowanie po kraju oraz branie udziału w wydarzeniach związanych z obchodami Wielkiego Tygodnia. Władze hiszpańskich organizacji lekarskich Semicyuc i Sempsph nazwały deklaracje przedstawicieli rządu Pedra Sancheza, który deklarował możliwość luzowania restrykcji przed Wielkanocą, “zbyt optymistycznymi” oraz “ryzykownymi”. W ocenie kierownictwa obu organizacji wraz z eliminowaniem obostrzeń przed świętami mogłoby dojść do nasilenia się epidemii oraz czwartej fali koronawirusa.

Hiszpania jest jednym z najbardziej doświadczonych przez Covid-19 państw świata. Dotychczas zmarło tam wskutek tej choroby 71,4 tys. osób, a zainfekowanych koronawirusem zostało ponad 3,16 mln.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 czerwca

Czwartek, X Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 20-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna do św. Brata Alberta 8-16 VINajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter