2 października
niedziela
Teofila, Dionizego, Slawomira
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Hiszpania bez poluzowania obostrzeń na Wielki Tydzień i Wielkanoc

Ocena: 0
387

Konferencja Episkopatu Hiszpanii wydała dokument zawierający wytyczne dla parafii dotyczące organizowania obchodów Wielkiego Tygodnia w tym kraju. Biskupi wezwali proboszczów m.in. do zaniechania w tym roku z powodu ryzyka epidemicznego organizowania procesji pasyjnych.

Fot. pixabay.com/CCO

Powołując się na zalecenia służb medycznych członkowie episkopatu wskazali, że na terytorium Hiszpanii wciąż istnieje duże ryzyko infekcji koronawirusem. Zaznaczyli, że zmiana w sprawowaniu liturgii Wielkiego Tygodnia “wynika z wyjątkowych okoliczności” oraz służy “dla dobra wspólnego”.

Już w lutym kilka organizacji grupujących hiszpańskich lekarzy zaapelowało do władz kraju oraz rządów poszczególnych wspólnot autonomicznych do odstąpienia od zamiaru usunięcia restrykcji epidemicznych umożliwiających podróżowanie po kraju oraz branie udziału w wydarzeniach związanych z obchodami Wielkiego Tygodnia. Władze hiszpańskich organizacji lekarskich Semicyuc i Sempsph nazwały deklaracje przedstawicieli rządu Pedra Sancheza, który deklarował możliwość luzowania restrykcji przed Wielkanocą, “zbyt optymistycznymi” oraz “ryzykownymi”. W ocenie kierownictwa obu organizacji wraz z eliminowaniem obostrzeń przed świętami mogłoby dojść do nasilenia się epidemii oraz czwartej fali koronawirusa.

Hiszpania jest jednym z najbardziej doświadczonych przez Covid-19 państw świata. Dotychczas zmarło tam wskutek tej choroby 71,4 tys. osób, a zainfekowanych koronawirusem zostało ponad 3,16 mln.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 2 października

Niedziela, XXVII tydzień zwykły
Przyjdźcie, uwielbiajmy Go, padając na twarze, *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 17, 5-10
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Wiara jak złota rybka? (komentarz Idziemy)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter