20 maja
poniedziałek
Bazylego, Bernardyna, Aleksandra
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Grupy "17"

Ocena: 0
94

XXXVII Akademicka Piesza Pielgrzymka grup „17” na Jasną Górę wyruszyła 6 sierpnia, około godz. 6, spod kościoła akademickiego św. Anny w Warszawie. Msza otwierająca pielgrzymkę odbyła się po pokonaniu pierwszego etapu, stanowiącego dystans 12 km, w Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie.

fot. Rafał Laszuk/Idziemy

W homilii kard. Kazimierz Nycz szczególną uwagę zwrócił na gmach świątyni, w której celebrowano inaugurację. Zaznaczył, że wielu z pielgrzymów w ostatnich latach było świadkami wzrastania kościoła, którego otwarcie miało miejsce przed dwoma laty. – To bardzo ważne dla chrześcijan: dawać świadectwo tego, cośmy zobaczyli, przeżyli, czegośmy doświadczyli i czym zostaliśmy obdarowani – powiedział metropolita warszawski. Pielgrzymów zachęcał do niesienia intencji w sprawach społecznych.

Mikołaj Makałowski z Zielonej Góry uczestniczy w pielgrzymce po raz dziewiąty, w tym roku także w intencjach żony, spodziewającej się dziecka. Weronika Gasek idzie piąty raz. – Pielgrzymowanie to czas przerwy, zastanowienia się nad sobą, poukładania pewnych spraw – mówi – a także intencje, wśród których są rozeznanie woli Bożej, umacnianie miłości do Matki Bożej i poznanie wspaniałych ludzi.

Pielgrzymka ma dotrzeć na Jasną Górę 14 sierpnia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 maja

"  Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy. "

Dziś w Kościele: poniedziałek V tygodnia Wielkanocy
+ dzień powszedni albo wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Dz 14,5-18; Ps 115,1-2.3-4.15-16; J 14,21-26
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -