20 czerwca
środa
Diny, Bogny, Florentyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Gościliśmy Matkę

Ocena: 0
774

Wielomiesięczne przygotowania, wzruszające powitania. Już widać, że peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej ożywiła życie parafii, a to dopiero początek – mówią proboszczowie z diecezji warszawsko-praskiej.

fot. arch. parafii Nawiedzenia NMP w Mińsku Mazowieckim

– Łzy stanęły mi w oczach, kiedy pod kościół podjechał samochód z obrazem Matki Bożej. Kiedy przed ponad trzema laty otrzymałem nominację na proboszcza parafii, pojechałem na Jasną Górę do Matki Bożej, a teraz Ona przybyła do nas – mówi wzruszony ks. prałat Zygmunt Wirkowski, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Saskiej Kępie w Warszawie. – Cała parafia głęboko przeżyła peregrynację. Zorganizowaliśmy tygodniowe misje święte. Było bardzo dużo spowiedzi po latach. W każdej parafii w dekanacie grochowskim były rzesze ludzi.

– Ludzie bardzo się zaangażowali, przychodzili na nocne czuwania. Bardzo dużo chorych przyszło się modlić – opowiada ks. Wirkowski – a na procesji Bożego Ciała było znacznie więcej osób niż w latach wcześniejszych.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 24 (662), 17 czerwca 2018 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 27 czerwca 2018 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka, absolwentka SGGW i UW. Współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność". W redakcji "Idziemy" od początku, czyli od 2005 r. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2013 i 2014 r.SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły