1 lipca
piątek
Haliny, Mariana, Marcina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Gniezno: abp Celestino Migliore wręczył misjonarzom krzyże misyjne

Ocena: 0
2508
Nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore pobłogosławił dziś w Gnieźnie i nałożył krzyże misyjne duchownym i świeckim, którzy już niebawem wyjadą do pracy misyjnej.
2014-05-04 13:52
bgk / Gniezno
fot. freeimages
.com

– Jesteśmy krótko po kanonizacji dwóch papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Oni również nam pokazali, że jest słuszne i konieczne iść do przodu i szukać głębi. Papież Jan Paweł II używał na to określenia: wypływać na głębię. To czego potrzeba dziś, to zdecydowanego i planowego podejmowanie działań na rzecz komunii, która jest objawieniem samej istoty Kościoła. Zbudowani waszym przykładem, waszą radością z jaką podejmujecie misjonarski trud dziękujemy wam za tę radość i obiecujemy pamiętać o was i was wpierać modlitwą i nie tylko modlitwą – mówił abp Migliore.

Krzyże misyjne przyjęło 41 osób: 22 kapłanów, 2 diakonów, 9 sióstr zakonnych i 8 osób świeckich. Pochodzą z archidiecezji białostockiej, archidiecezji częstochowskiej, archidiecezji gnieźnieńskiej, archidiecezji krakowskiej, archidiecezji poznańskiej, archidiecezji przemyskiej, archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, archidiecezji warszawsko-praskiej oraz diecezji: bydgoskiej, elbląskiej, gliwickiej, kieleckiej, legnickiej, łomżyńskiej, opolskiej, pelplińskiej, płockiej, rzeszowskiej, sandomierskiej, sosnowieckiej, tarnowskiej, włocławskiej, zamojsko-lubaczowskiej i zielonogórsko-gorzowskiej.

Misjonarze i misjonarki będą pracować m.in. w Czadzie, Peru, Sudanie, Kamerunie, Pakistanie, na Kubie, w Kongo, Boliwii, Tanzanii, na Islandii, w Urugwaju, Ekwadorze, Ganie, Papui Nowej Gwinei, Kenii i Gruzji.

Obrzęd wręczania krzyży misyjnych ma długoletnią tradycję. Po raz pierwszy uczynił to papież Jan Paweł II podczas swojej pierwszej wizyty w Gnieźnie 3 czerwca 1979 r. 18 lat później, w 1997 r., podczas drugiej wizyty Papieża Polaka u grobu św. Wojciecha ceremonię powtórzono. Rok później, dzięki inicjatywie abp. Henryka Muszyńskiego, weszła ona na stałe do programu gnieźnieńskich uroczystości odpustowych.


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 1 lipca

Piątek, XIII Tydzień zwykły - Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Ottona, biskupa
Słowami Boga żyjemy jak chlebem
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 9, 9-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter