19 lipca
piątek
Wincentego, Wodzislawa, Marcina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Fundacja buduje rodziny

Ocena: 0
4725
Już wkrótce odbędzie się XV Jubileuszowy Dzień Papieski „Jan Paweł II – Patron Rodziny”, podczas którego będzie można wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” założoną na cześć Papieża Polaka.
Kiedy Jagoda Kwapińska z małej miejscowości Kaznów w woj. lubelskim miała w 2013 roku rozpocząć studia w Warszawie, bała się, że nie poradzi sobie z nowymi wyzwaniami. Na duchu podtrzymywała ją świadomość zdobytego stypendium Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. I nie chodziło tylko o wsparcie finansowe, które miała otrzymać, ale o ogromną wspólnotę stypendystów i absolwentów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz o wsparcie jej pracowników. To oni otaczają opieką stypendystów i stwarzają im odpowiednie warunki do rozwoju i korzystania z szansy, którą otrzymali. Dziś Jagoda Kwapińska jest studentką III roku prawa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego i odbyła staże m.in. w dużej kancelarii prawnej w Warszawie i Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Jesteśmy pomnikiem

Przykładów stypendystów, którym udało się zrealizować największe marzenie, jest znacznie więcej. Często pokazujemy je na łamach tygodnika „Idziemy”. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” może pochwalić się ponad 2,5 tys. podopiecznych, w tym ponad 1 tys. studentów. Fundacja wykształciła ponad 800 absolwentów, którzy wspierają dziś sektor publiczny i prywatny w Polsce. Robią też wszystko, aby dobrze wykorzystać dary, które otrzymali. Stypendyści i absolwenci zgodnie przyznają, że wiele w życiu zawdzięczają fundacji, tworzonej przez nią wspólnocie i ludziom dobrej woli. W zamian za otrzymane dobro stypendyści pomagają w hospicjach, domach opieki czy świetlicach dla dzieci, a absolwenci poprzez Stowarzyszenie Absolwentów Dzieło organizują działania mające na celu kompleksową pomoc przy większych projektach fundacji.

Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” nie bez powodu nazywani są często żywym pomnikiem św. Jana Pawła II. Wiedzą, że spoczywa na nich ogromna odpowiedzialność – szansy, którą otrzymali, nie chcą zmarnować. Zależy im na tym, aby udowodnić, że wsparcie ich marzeń nie poszło na marne. Najnowszym przykładem jest przedszkole „Lolek”, które otworzyli w Warszawie.

Pamięć o Janie Pawle II

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jest jedną z niewielu organizacji pożytku publicznego w Polsce, która oprócz kompleksowego programu stypendialnego skierowanego do utalentowanych młodych ludzi z niezamożnych rodzin prowadzi również szeroko zakrojoną działalność na rzecz promocji pamięci o Janie Pawle II. Zbliżający się XV Dzień Papieski jest przykładem zaangażowania fundacji na rzecz upamiętnienia pontyfikatu Jana Pawła II w Polsce i na świecie. Tego dnia, oprócz zbiórki publicznej na rzecz stypendiów fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, w całej Polsce i w środowiskach polonijnych na świecie odbędą się koncerty oraz wydarzenia angażujące młodzież i dorosłych w upamiętnianie Jana Pawła II.

W tym dniu fundacja przyznaje prestiżowe nagrody TOTUS, które wręcza uroczyście na oczach telewidzów na Zamku Królewskim w Warszawie. Organizacja urządza konkurs dziennikarski im. Biskupa Jana Chrapka we współpracy z najlepszymi uniwersytetami w Polsce – Warszawskim i Jagiellońskim. Fundacja organizuje również obozy formacyjne oraz tworzy Dzieło TV, internetową telewizję, za pomocą której podopieczni fundacji prezentują, w jaki sposób realizują swoje pasje, marzenia oraz plany na przyszłość.

Patroni rodziny

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” gromadzi i uruchamia potencjał młodych ludzi, którzy dzięki otrzymanemu wsparciu będą tworzyli przyszłość Polski. Tysiące utalentowanych i wykształconych młodych ludzi, którzy na początku życiowej drogi otrzymali wsparcie od fundacji, dają nie tylko nadzieję na jak najdłuższe celebrowanie pamięci o Janie Pawle II, ale także na lepszą Polskę. To oni będą również pielęgnować wartości rodzinne, tak ważne dla Jana Pawła II. Znaczenie fundacji dla promocji Jana Pawła II i wartości, którymi Papież Polak się kierował, są zatem ogromne.

Aby funkcjonować i kontynuować działalność, fundacja potrzebuje wsparcia. Jedną z form pomocy jest jej wsparcie podczas obchodów Dnia Papieskiego. Tegoroczny XV Dzień Papieski odbędzie się 11 października. W ten sposób pomagają państwo spełniać marzenia ambitnej młodzieży z niezamożnych rodzin. W ten sposób pomogli państwo spełnić wiele moich marzeń.

Dziękując za wsparcie

Jestem jedną z absolwentek Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Pochodzę z Biskupca w woj. warmińsko-mazurskim, a dzięki pomocy fundacji − konkretnie stypendium im. Biskupa Jana Chrapka − ukończyłam studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. Dobry start, który zagwarantowało mi stypendium, oraz motywacja i dobre słowo ze strony pracowników i innych stypendystów fundacji sprawiły, że z otwartością podchodziłam do wszelkich wyzwań. W wakacje 2012 roku odbyłam staż w Kongresie Stanów Zjednoczonych w Nowym Jorku, a w maju 2015 roku ukończyłam − również magisterskie − studia na Columbia Journalism School w Nowym Jorku. Nic z tego nie byłoby możliwe bez pomocy finansowej i merytorycznej fundacji. Jestem wdzięczna i chciałabym, żeby jak najwięcej młodych osób mogło skorzystać z możliwości, jakie daje Fundacja i Wspólnota „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W imieniu wszystkich stypendystów serdecznie dziękuję darczyńcom wspierającym fundację w czasie zbiórki podczas Dnia Papieskiego oraz przez wpłaty na konto i odpisy 1" cellspacing="1" cellpadding="1" border="0" height="53" align="center">

Joanna Socha
fot. Łukasz Kalawski
, Radek Kucharz
Idziemy nr 40 (523), 4 października 2015 r.


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 lipca

Piątek, XV Tydzień zwykły
Moje owce słuchają mego głosu,
Ja znam je, a one idą za Mną.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 12, 1-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Anny 17-25 lipcaNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter