24 stycznia
czwartek
Felicji, Franciszka, Rafała
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Franciszek ukoronował Matkę Bożą z La Salette

Ocena: 0
769

Franciszek ukoronował figurę Matki Bożej z La Salette, która w Jubileuszu Miłosierdzia przybyła do Watykanu. W tym roku przypada 170 lat od tego jedynego objawienia maryjnego w tej miejscowości leżącej w Alpach francuskich.

2016-05-19 23:21 
(KAI/RV) / Watykan, sg

– Jest to Rok Jubileuszowy, dlatego bardzo się cieszymy z tego okresu, bo uznajemy to za czas łaski, również w związku z tym, że Ojciec Święty ogłosił go jako Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, a Bazylika Matki Bożej w La Salette jest również kościołem, który ma Drzwi Święte, Bramę Miłosierdzia – powiedział w Radiu Watykańskim pracujący w tamtejszym sanktuarium maryjnym ks. Krzysztof Żygadło, saletyn. Podkreślił, że jednym z ważnych elementów tego świętowania była koronacja figury Matki Bożej z La Salette.

– Maryja, mimo że mówi w swoim orędziu o rzeczach dość trudnych: o ciężkim ramieniu Jej Syna, które jest obciążone naszymi grzechami, nieświętowaniem dnia Pańskiego, brakiem postu, modlitwy, a jednocześnie obwinianiem Boga za wszystko zło, jakie spotyka człowieka w życiu, to jednak przychodzi z orędziem nadziei. Pierwsze zdanie Jej przesłania brzmi bowiem: «Zbliżcie się moje dzieci, nie bójcie się», a potem mowa jest o pięknej obietnicy wielkiego błogosławieństwa dla nas wszystkich jako owocu naszego osobistego nawrócenia – oświadczył polski zakonnik.

Główne obchody rocznicowe odbędą się w La Salette 19 września, dokładnie w 170. rocznicę objawienia Maryi. Ujrzało ją dwoje pastuszków: 15-letnia Melania Calvat i 11-letni Maksymin Girard.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
  

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -