9 lutego
czwartek
Apolonii, Eryki, Cyryla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Franciszek: stańmy się rybakami ludzi

Ocena: 4.4
233

Usłyszmy zaproszenie, abyśmy byli rybakami ludzi: poczujmy się powołani przez samego Jezusa do głoszenia Jego Słowa, do dawania o Nim świadectwa w sytuacjach dnia powszedniego, do życia nim w sprawiedliwości i miłości, do «ucieleśniania go» poprzez okazywanie czułości ciałom cierpiących” – zaapelował papież podczas Mszy św. sprawowanej w bazylice watykańskiej w niedzielę Słowa Bożego. 

Fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI

Franciszek przypomniał, że słowo Boże jest adresowane do wszystkich, a jego głoszenie musi się stać priorytetem Kościoła.

Uczmy się od Jezusa stawiać Słowo w centrum, poszerzać granice, otwierać się na ludzi, rodzić doświadczenia spotkania z Panem, wiedząc, że słowo Boże nie ukonkretniło się w abstrakcyjnych i statycznych formułach, lecz ma dynamiczną historię, którą tworzą osoby i wydarzenia, słowa i czyny, postępy i napięcia 

– zaapelował papież.

Następnie Ojciec Święty podkreślił, że słowo Boże wzywa do nawrócenia. Oznacza to, że wszyscy jesteśmy pod władzą słowa Bożego. Ono nas kształtuje, nawraca i wymaga zjednoczenia w jednym Kościele Chrystusa. Zachęcił do zastanowienia się, które aspekty naszego życia wymagają zmiany i nawrócenia.

Wreszcie papież przypomniał, iż słowo Boże stwarza głosicieli. Jesteśmy bowiem powołani, abyśmy byli rybakami ludzi. Naszą misją jest poszukiwanie „tych, którzy się zagubili, którzy są uciskani i zniechęceni, aby im nieść nie siebie samych, lecz pocieszenie Słowa, przełomowe głoszenie Boga, które przemienia życie, radość będąc świadomym, że On jest Ojcem i zwraca się do każdego”.

Na zakończenie swej homilii Franciszek podziękował wszystkim angażującym się w głoszenie Słowa Bożego i umieszczanie go w centrum życia ludu Bożego.

 

Fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 lutego

Czwartek, V tydzień zwykły
Przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo,
które ma moc zbawić dusze wasze.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 7, 24-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna przed świętem Matki Bożej z Lourdes cz.2

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter