23 kwietnia
wtorek
Jerzego, Wojciecha
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Franciszek: spieszmy na spotkanie Zmartwychwstałego Pana

Ocena: 4.8
400

Pośpieszmy, aby szukać Zmartwychwstałego Pana w Eucharystii, w Jego przebaczeniu, w modlitwie i w przeżywanym miłosierdziu! – zaapelował papież w rozważaniu przed wielkanocną modlitwą Regina Caeli,1 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny.

PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI

Ojciec Święty podkreślił, że radość kobiet ze zmartwychwstania Jezusa jest uczuciem przełamującym wszystko, która pobudza je do rozgłaszania i opowiadania o tym, co widziały. Przypomniał jak wielkie znaczenie ma w naszym życiu dzielenie się radością z innymi. Kobiety przeżywają to doświadczenie w poranek wielkanocny w sposób znacznie wspanialszy, ponieważ zmartwychwstanie Jezusa zmienia nasze życie całkowicie i na zawsze. „Jest to zwycięstwo życia nad śmiercią, nadziei nad przygnębieniem. Jezus rozerwał ciemności grobu i żyje na zawsze: Jego obecność może wszystko wypełnić światłem. Z Nim każdy dzień staje się etapem wiecznej drogi, każde «dziś» może mieć nadzieję na «jutro», każdy koniec na nowy początek, każda chwila jest rzutowana poza granice czasu, ku wieczności” – stwierdził Franciszek.

Papież zwrócił uwagę, że radość zmartwychwstania została nam dana w dniu chrztu i podobnie jak niewiasty, możemy spotkać Zmartwychwstałego, a On, podobnie jak one, mówi do nas: „Nie bójcie się!” (w. 10). „A jeśli Jezus, zwycięzca grzechu, lęku i śmierci, mówi nam, abyśmy się nie lękali, nie bójmy się, nie popadajmy w życie bez nadziei, nie rezygnujmy z radości Wielkanocy! Wręcz przeciwnie, posilajmy się radością Jezusa, która jest napędem życia” – zachęcił Ojciec Święty.

Franciszek wskazał, że tę radność można umacniać spotykając Zmartwychwstałego. „Pośpieszmy zatem, aby szukać Go w Eucharystii, w Jego przebaczeniu, w modlitwie i w przeżywanym miłosierdziu! I nie zapominajmy, że radość Jezusa wzrasta również w inny sposób, jak to zawsze pokazują kobiety: poprzez głoszenie jej, poprzez dawanie o niej świadectwa. Ponieważ radość, kiedy dzieli się ją z innymi, wzrasta” – stwierdził papież przed odmówieniem modlitwy „Regina Caeli” i udzieleniem apostolskiego błogosławieństwa.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 kwietnia

Wtorek, IV Tydzień wielkanocny
Kto chciałby Mi służyć, niech idzie za Mną,
a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 12, 24-26)
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter