28 czerwca
wtorek
Leona, Ireneusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Franciszek przybył na Cypr

Ocena: 0
424

O godz. 14.50 (13.50 czasu polskiego) samolot Airbus 320 włoskich linii lotniczych Ita Airway z papieżem na pokładzie wylądował na międzynarodowym lotnisku im. Glafkosa Kliridisa w Larnace. W dniach 2-4 grudnia Franciszek będzie przebywał w stolicy Cypru, Nikozji. 35. zagraniczna podróż apostolska papieża przebiega pod znakiem ekumenizmu i migracji. Spotka się on z licznymi przedstawicielami prawosławia oraz z młodymi ludźmi, migrantami i uchodźcami. Hasłem pielgrzymki są słowa: „Umacniajcie się nawzajem w wierze”. Drugim etapem papieskiej pielgrzymki będzie Grecja, gdzie Ojciec Święty odwiedzi Ateny i wyspę Lesobs. W 2010 r., jako pierwszy papież, odwiedził Cypr Benedykt XVI.

Fot. PAP/EPA/Alessandro di Meo

 U stóp schodów samolotu papieża powitała przewodnicząca cypryjskiego parlamentu Annita Demetriou z grupą dzieci w tradycyjnych strojach, które ofiarowały Ojcu Świętemu kwiaty. Kompania reprezentacyjna oddała wojskowe honory.

Wśród witających na płycie lotniska byli m. in.: łaciński patriarcha Jerozolimy abp Pierbattista Pizzaballa, któremu podlegają katolicy obrządku łacińskiego w Izraelu, Jordanii, Palestynie i na Cyprze, nuncjusz apostolski na Cyprze abp Adolfo Tito Yllana i wikariusz łacińskiego patriarchy Jerozolimy na Cyprze o. Jerzy Kraj.

Papieżowi podczas pobytu na Cyprze towarzyszą m.in.: sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin, prefekt Kongregacji ds. Kościołów Wschodnich kard. Leonardo Sandri oraz przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan kard. Kurt Koch.

Witany okrzykami: „We love you!” (Kochamy Ciebie!) przez grupę dzieci z kwiatami i flagami watykańskimi oraz cypryjskimi papież z przewodniczącą parlamentu udali się do salonu dla VIP-ów na krótką rozmowę.

Po ceremonii powitania na lotnisku Franciszek pojechał do oddalonej 50 od lotniska stolicy kraju Nikozji, gdzie w katedrze maronickiej spotka się z duchowieństwem, zakonnikami, siostrami zakonnymi, diakonami, katechetami oraz członkami stowarzyszeń i ruchów kościelnych. O godz. 17.00 (16.00 czasu polskiego) papież zostanie przyjęty w pałacu prezydenckim przez prezydenta Nikosa Anastasiadisa oraz spotka się z władzami, przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego oraz korpusem dyplomatycznym.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 czerwca

Wtorek, XIII Tydzień zwykły - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
Prowadź mnie, Panie, w swej sprawiedliwości
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 8, 23-27
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzePOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter