28 maja
niedziela
Jaromira, Justa, Justyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Franciszek o potrzebie ciągłego nawrócenia

Ocena: 0
3566

Do nieustannego nawracania na dzisiejszych pustyniach ludzkości, którymi są zamknięte umysły i zatwardziałe serca, oraz życia zgodnie z Ewangelią zachęcał Papież 6 grudnia podczas modlitwy "Anioł Pański" w Watykanie.

2015-12-06 12:51
tom, st (KAI) / Watykan, mz
fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI

Papież wezwał do odwagi aby "wyrównywać góry pychy i rywalizacji, wypełniać przepaście wykopane przez obojętność i apatię, prostować ścieżki naszego lenistwa i naszych kompromisów". Poprosił o modlitwę w intencji rozpoczynającego się 8 grudnia Jubileuszu Miłosierdzia.

Nawiązując do liturgii drugiej niedzieli Adwentu, Franciszek zaznaczył, że zaprasza nas ona do "szkoły Jana Chrzciciela, który głosił «chrzest nawrócenia dla odpuszczenia grzechów»”.

Papież przypomniał, że nawrócenie dotyczy ludzi, którzy z ateistów stają się wierzącymi, z grzeszników stają się sprawiedliwymi i zapytał: – Ale czyż nie jesteśmy już chrześcijanami?

Przestrzegł, abyśmy jako chrześcijanie nie ulegali przekonaniu, że "jesteśmy w porządku". Wezwał do nawrócenia "z tej zarozumiałości, z domniemania, że w sumie, tak jest w porządku i nie potrzebujemy żadnego nawrócenia".

Franciszek podkreślił, że "głos Jana Chrzciciela woła także na dzisiejszych pustyniach ludzkości, którymi są zamknięte umysły i zatwardziałe serca oraz pobudza nas, byśmy stawiali sobie pytanie, czy rzeczywiście przemierzamy właściwą drogę, żyjąc zgodnie z Ewangelią".

Nawiązując do słów proroka Izajasza: "Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego!", papież zwrócił uwagę, że jest to "usilna zachęta do otwarcia serca i przyjęcia zbawienia, które Bóg ofiaruje nam nieustannie". Franciszek przypomniał, że zbawienie oferowane jest każdemu człowiekowi, każdemu ludowi bez wyjątku, ponieważ Bóg chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni przez Jezusa Chrystusa.

Papież zachęcił do misyjnego zaangażowania, "pasji głoszenia Jezusa" w pracy, w szkole, w bloku, w szpitalu, w miejscach spotkań. – Jeżeli spojrzymy wokół, znajdziemy osoby, które byłyby zdolne do rozpoczęcia albo rozpoczęcia na nowo drogi wiary, jeżeli spotkałyby chrześcijan zakochanych w Jezusie – zwrócił uwagę Franciszek.

Wezwał do odwagi aby "wyrównywać góry pychy i rywalizacji, wypełniać przepaści wykopane przez obojętność i apatię, prostować ścieżki naszego lenistwa i naszych kompromisów".

Na zakończenie papież powiedział: – Niech nam pomaga Panna Maryja w burzeniu murów i przeszkód, które uniemożliwiają nasze nawrócenie, to znaczy naszą pielgrzymkę na spotkanie Pana. Tylko On może wypełnić wszystkie nadzieje człowieka!

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 28 maja

Niedziela Zesłania Ducha Świętego
Niech chwała Pana trwa na wieki,
niech Pan się raduje z dzieł swoich.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 20,19-23
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Komentarz „Idziemy” - Uśmiech ze spotkania z Bogiem

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter