24 czerwca
niedziela
Jana, Danuty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Franciszek: jestem blisko narodu francuskiego

Ocena: 0
685

Jestem blisko każdej rodziny i całego narodu francuskiego, pogrążonego w żałobie – zapewnił Franciszek podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański w Watykanie.

20160717 12:59
tom, st (KAI) / Watykan, sg
fot. EPA/IAN LANGSDON 

W wyniku zamachu terrorystycznego dokonanego 14 lipca w Nicei na południu Francji zginęły 84 osoby, w tym dziesięcioro dzieci. Ranne zostały 202 osoby.

– Żywy jest w naszych sercach ból z powodu rzezi, która w miniony czwartek wieczór zabrała wiele niewinnych ludzkich istnień. Jestem blisko każdej rodziny i całego narodu francuskiego, pogrążonego w żałobie. Niech Bóg, dobry Ojciec przyjmie wszystkie ofiary do swego pokoju, wspiera rannych i pocieszy rodziny. Niech rozproszy On wszelkie plany terroru i śmierci, aby żaden człowiek nie ośmielił się już przelać krwi brata – powiedział papież. Wezwał do krótkiej modlitwy w ciszy za ofiary zamachu a następnie odmówiono "Zdrowaś Maryjo...

Poniżej pełny zapis słów papieża:

Drodzy bracia i siostry,

Żywy jest w naszych sercach ból z powodu rzezi, która w miniony czwartek wieczór zabrała w Nicei wiele niewinnych istnień ludzkich, nawet wiele dzieci. Jestem blisko każdej rodziny i całego narodu francuskiego, pogrążonego w żałobie. Niech Bóg, dobry Ojciec, przyjmie wszystkie ofiary do swego pokoju, niech wspiera rannych i pocieszy rodziny. Niech rozproszy wszelkie plany terroru i śmierci, aby żaden człowiek nie ośmielił się już przelać krwi brata. Przesyłam ojcowski i braterski uścisk wszystkim mieszkańcom Nicei i całemu narodowi francuskiemu. A teraz razem pomódlmy się, myśląc o tej masakrze, o ofiarach, o rodzinach. Pomódlmy się najpierw w milczeniu. A teraz odmówmy modlitwę Zdrowaś Mario.

Serdecznie pozdrawiam was wszystkich, wiernych z Rzymu i różnych krajów. W szczególności z Irlandii, z diecezji Armagh i Derry, oraz kandydatów do diakonatu stałego z diecezji Elphin, wraz z ich małżonkami.

Pozdrawiam rektora i studentów drugiego roku Kalabryjskiego Papieskiego Seminarium Teologicznego św. Piusa X; młodych ze Spinadesco (diecezja Kremona); młodzież ze Wspólnoty Duszpasterskiej Świętych Apostołów w Mediolanie; ministrantów z Postioma i Porcellengo (diecezja Treviso). I widzę tu także dzielnych braci Chińczyków: wielkie pozdrowienia dla was, Chińczycy!

Wszystkim życzę dobrej niedzieli. Proszę nie zapominajcie modlić się za mnie. Smacznego obiadu i do zobaczenia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły