23 sierpnia
piątek
Apolinarego, Filipa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Fatima skorzysta z doświadczeń Krakowa i Lourdes

Ocena: 0
376

Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie i władze tego portugalskiego miasta skorzystają z doświadczeń Lourdes i Krakowa w przyjmowaniu dużej liczby wiernych. Władze Fatimy rozmawiały na ten temat z przedstawicielami obu wspomnianych miast podczas zorganizowanych w narodowym portugalskim sanktuarium maryjnym Międzynarodowych Warsztatów Turystyki Religijnej.

fot. Andreas TrepteCC BY-SA 2.5/Wikimedia Commons

Z uczestnikami piątej edycji tego wydarzenia podzielono się doświadczeniami w zakresie organizacji masowych imprez o charakterze religijnym. Wśród zaproszonych gości byli m.in. przedstawiciele krakowskiego ratusza, którzy przedstawili szczegóły przygotowań do ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży. Sugerowali, aby pielgrzymom przybywającym w roku jubileuszu do sanktuarium fatimskiego stworzyć warunki do odwiedzania także położonego w pobliżu zamku w Ourem.

Z kolei obecny w Fatimie przedstawiciel Lourdes stwierdził, że duże sanktuaria maryjne “nie mogą żyć jedynie od jednego do drugiego dużego wydarzenia” i powinny nieustannie szukać okazji do promowania swojego przesłania. Wezwał ponadto do stworzenia warunków do uczciwych praktyk hotelarzy i restauratorów, wśród których wielu szuka sposobności, aby w związku z dużym wydarzeniem drastycznie podnieść ceny swoich usług.

Głównym wydarzeniem tegorocznego roku jubileuszu setnej rocznicy objawień w Fatimie będzie wizyta papieża Franciszka w dniach 12-13 maja. Papież nie zamierza odbywać spotkań podczas swojej pielgrzymki do tego miejsca a jego obecność ograniczy się jedynie do udziału w modlitwach, posiłkach i noclegu. Pobyt papieża w Fatimie będzie bezpośrednio transmitowany i wyświetlany na telebimach w narodowym francuskim sanktuarium maryjnym. Jego rektorat powiadomił już Fatimę, że w dniach wizyty Ojca Świętego w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej wierni zgromadzeni w Lourdes będą mogli bezpośrednio śledzić wydarzenia z tej portugalskiej miejscowości i będą tam odmawiane modlitwy w łączności z zebranymi w Fatimie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 sierpnia

„Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem”.

Dziś w Kościele: piątek, XX tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie św. Róży z Limy, dziewicy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rt 1,1.3-6.14b-16.22; Ps 146 (145),5-10; Mt 22,34-40
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -