17 czerwca
poniedziałek
Laury, Marcjana, Alberta
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Fatima skorzysta z doświadczeń Krakowa i Lourdes

Ocena: 0
357

Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie i władze tego portugalskiego miasta skorzystają z doświadczeń Lourdes i Krakowa w przyjmowaniu dużej liczby wiernych. Władze Fatimy rozmawiały na ten temat z przedstawicielami obu wspomnianych miast podczas zorganizowanych w narodowym portugalskim sanktuarium maryjnym Międzynarodowych Warsztatów Turystyki Religijnej.

fot. Andreas TrepteCC BY-SA 2.5/Wikimedia Commons

Z uczestnikami piątej edycji tego wydarzenia podzielono się doświadczeniami w zakresie organizacji masowych imprez o charakterze religijnym. Wśród zaproszonych gości byli m.in. przedstawiciele krakowskiego ratusza, którzy przedstawili szczegóły przygotowań do ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży. Sugerowali, aby pielgrzymom przybywającym w roku jubileuszu do sanktuarium fatimskiego stworzyć warunki do odwiedzania także położonego w pobliżu zamku w Ourem.

Z kolei obecny w Fatimie przedstawiciel Lourdes stwierdził, że duże sanktuaria maryjne “nie mogą żyć jedynie od jednego do drugiego dużego wydarzenia” i powinny nieustannie szukać okazji do promowania swojego przesłania. Wezwał ponadto do stworzenia warunków do uczciwych praktyk hotelarzy i restauratorów, wśród których wielu szuka sposobności, aby w związku z dużym wydarzeniem drastycznie podnieść ceny swoich usług.

Głównym wydarzeniem tegorocznego roku jubileuszu setnej rocznicy objawień w Fatimie będzie wizyta papieża Franciszka w dniach 12-13 maja. Papież nie zamierza odbywać spotkań podczas swojej pielgrzymki do tego miejsca a jego obecność ograniczy się jedynie do udziału w modlitwach, posiłkach i noclegu. Pobyt papieża w Fatimie będzie bezpośrednio transmitowany i wyświetlany na telebimach w narodowym francuskim sanktuarium maryjnym. Jego rektorat powiadomił już Fatimę, że w dniach wizyty Ojca Świętego w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej wierni zgromadzeni w Lourdes będą mogli bezpośrednio śledzić wydarzenia z tej portugalskiej miejscowości i będą tam odmawiane modlitwy w łączności z zebranymi w Fatimie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 czerwca

Słyszeliście, że powiedziano: „Oko za oko i ząb za ząb!” A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu.

Dziś w Kościele: poniedziałek XI tydzień zwykły
+ wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): 2 Kor 6,1-10; Ps 98 (97),1bcde. 2-3b.3c-4; Mt 5,38-42.
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -

JAN PAWEŁ II MÓWIŁ DO NAS

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II w czerwcu 1979 roku do Polski zmieniła trwale naszą ojczyznę i nas samych. Co wtedy papież chciał nam przekazać? Co zapamiętaliśmy?
+ 2 czerwca: Warszawa - Okęcie i Plac Zwycięstwa (1)
+ 3 czerwca: Warszawa i Gniezno (2)
+ 4 czerwca: Czestochowa (3)
+ 5 czerwca: Czestochowa (4)
+ 6 czerwca: ostatni dzień w Częstochowie i Kraków (5)
+ 7 czerwca: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Oświęcim-Brzezinka (6)
+ 8 czerwca: Nowy Targ, Kraków (7)
+ 9 czerwca: Kraków, Nowa Huta, Kraków (8)
+ 10 czerwca: Kraków i pożegnanie z ojczyzną (9)