4 czerwca
czwartek
Kwiryny, Franciszka
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ewangelizacja w dżungli

Ocena: 5
437

– Obecnie zajmujemy się głównie ewangelizacją Amazonii, ponieważ trudno znaleźć misjonarzy – kiedyś zakonnicy z Europy podejmowali ten wysiłek, teraz już nie – powiedział kard. Sérgio da Rocha.

fot. Pixabay.com

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Brazylii w specjalnym wywiadzie udzielonym „L’Osservatore Romano” opisał priorytety wspólnoty kościelnej w kraju oraz wyzwania, jakie przed nią stoją.

Poza regionami południowoamerykańskiej dżungli są to przede wszystkim biedni oraz elity intelektualne, które porzucają wiarę. Nieocenionej pomocy, zdaniem hierarchy, udzielają świeccy misjonarze, których zaangażowanie wzrosło po wydaniu adhortacji Papieża Franciszka „Evangelii gaudium”.

Kard. da Rocha wskazał również, że biskupi obecnie szukają sposobów, w odpowiedzi na prośbę Ojca Świętego, by skupić się na specyficznych potrzebach różnych regionów w państwie tak dużym. Jakkolwiek cechą wspólną pozostają zawsze starania o wychodzenie do ubogich, zwłaszcza tych, którzy stracili już wszelką nadzieję i czasem nie czują się przyjęci nawet we wspólnocie wierzących. Ten rys brazylijskiego Kościoła, według hierarchy, stanowi dobry owoc dawnej teologii wyzwolenia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 czerwca

Czwartek, IX Tydzień zwykły
+ święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Rdz 22,9-18 lub Hbr 10,4-10; Ps 40,7-11b.17; Mt 26,36-42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter