7 lutego
wtorek
Ryszarda, Teodora, Romana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Eucharystia autostradą do nieba - relacja z IX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ministrantów i Lektorów

Ocena: 5
505


Na wstępie homilii bp Kamiński powiedział:

myślę, że teraz jest czas w naszej wspólnocie abyśmy porozmawiali o sprawach dla nas ważnych. Jesteśmy w czasie pielgrzymki, zwykle tak jest, że nie zawsze pielgrzymujemy do tych samych miejsc i tak jest dzisiaj, że kolejne spotkanie, kolejna pielgrzymka: ministrantów, lektorów, a dzisiaj ubogacona piknikiem jak to się dziś współcześnie nazywa - Anioła Stróża – jest w Loretto na terenie diecezji warszawsko-praskiej.

Omawiając postać św. Barnaby jako człowieka dobrego zwrócił się do ministrantów i lektorów.

Warto – po stokroć warto, bo warto być człowiekiem dobrym i pragnącym być dobrym dla innych. A tutaj przy ołtarzu zdobywa się szlify(...) Doświadczenie bycia w służbie liturgicznej pozostanie na całe życie. Świadomość, że mogę być przy takich wielkich sprawach innym zakresie i w innym rodzaju, ale w tym samym znaczeniu jak podejmowali wielcy Apostołowie. Zwróceniem uwagi ministrantów i lektorów na konieczność i odpowiedzialność za wykształcenie następców

- zakończył biskup Kamiński.

Oprawę muzyczną Eucharystii zapewniły reprezentantki z diecezji warszawsko-praskiej - Chóru ŚDM działającego w Krakowie pod batutą Huberta Kowalskiego. Ks. Łukasz Krupa diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej diecezji warszawsko-praskiej powiedział dla Idziemy, że w służbie liturgicznej warto być ze względu na, że „jest się najbliżej ołtarza, wszystko widać. Stwarza to okazję do tworzenia wspólnoty rówieśniczej, która spotyka się na zbiórkach, która jest przy Panu Bogu, a w dzisiejszym świecie potrzeba takich przestrzeni, które budują relacje z Panem Bogiem i między ludźmi. Bycie ministrantem, czy lektorem stwarza takie możliwości.

Odpowiadając na pytanie jak można zachęci młodych chłopców do wstąpienia do służby liturgicznej zarówno pytani księża jak i ministranci, lektorzy obecni w Loretto odpowiadali, że bardzo dużo zależy od księży opiekunów, jak są prowadzone zbiórki i od osobistego przykładu starszy kolegów. Organizatorzy pomyśleli o ciepłym posiłku dla uczestników i różnych formach rekreacji między kolejnymi punktami programu. Można też było zaopatrzyć się w dewocjonalia i literaturę katolicką na stoiskach sióstr loretanek.

GALERIA

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 7 lutego

Wtorek, IV tydzień zwykły
Sprawnie uchylacie Boże przykazanie,
aby swoją tradycję zachować.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 7, 1-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna przed świętem Matki Bożej z Lourdes cz.2

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter