23 stycznia
niedziela
Ildefonsa, Rajmunda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Elżbietanki u Ojca Świętego: umocnienie i wezwanie do świętości

Ocena: 0
649

Papież Franciszek pozdrowił dziś szczególnie siostry elżbietanki, które uczestniczyły w audiencji środowej. Przybyły one do Rzymu na pierwsze popandemiczne spotkanie przełożonych prowincjalnych tego zgromadzenia z całego świata.

Fot. VATICAN MEDIA, vaticannews.va/pl

Bardzo wiele naszych sióstr w czasie pandemii chorowało, wiele też zmarło na koronawirusa. Na pewno były jakieś obawy, ale oddawałyśmy się w ręce Boga, bo to On wszystkim kieruje, i prowadziłyśmy nasze działa miłosierdzia, których mamy na świecie bardzo wiele

– mówi Radiu Watykańskiemu siostra Paula Zaborowska. Radna generalna zgromadzenia podkreśla, że siostry w żadnym momencie pandemii nie opuściły swoich podopiecznych, realizując do końca swój samarytański charyzmat.

Jak mamy spotkania międzynarodowe, to zawsze jest w programie to, że idziemy na audiencję do papieża. To w pewnym sensie tradycja naszego zgromadzenia. Jedna z naszych współzałożycielek, matka Franciszka, powiedziała, że tylko w łączności z Kościołem i Piotrem można mówić o owocnej działalności zgromadzenia. Zawsze też prosimy o Boże błogosławieństwo dla naszej posługi. Spotkanie z Ojcem Świętym było dla nas wielką radością. Siostry cieszyły się, że pozdrowił nasze zgromadzenie. Oczywiście błogosławieństwo też było wielkim umocnieniem. Wymowna była sama katecheza, bo papież mówił o św. Pawle, który z grzesznika stał się apostołem, no i świętym. Jest to na pewno wezwanie także dla nas do świętości.

– mówi papieskiej rozgłośni siostra Paula Zaborowska

Międzynarodowe spotkanie przełożonych prowincjalnych poświęcone jest tematowi wiary, która jest fundamentem życia i elżbietańskiego powołania. Uczestniczą w nim przełożone z Polski, Brazylii, Norwegii, Włoch, Niemiec i Rosji.

Przeczytaj także:

Siostry elżbietanki na audiencji środowej, fot. VATICAN MEDIA, vaticannews.va/pl

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 23 stycznia

Niedziela, III Tydzień zwykły
Niedziela Słowa Bożego
Pan posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność.
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 1,1-4;4,14-21
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Słowo Boże w naszym życiu (komentarz "Idziemy")Najczęściej czytane komentarze

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter