29 czerwca
środa
Piotra, Pawla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ełk: Marsz w Obronie Życia i Rodziny

Ocena: 0
985

Od wielu lat ulicami Ełku przechodzi marsz milczenia w obronie życia i rodziny. Tegoroczny, zorganizowany po raz 21., rozpoczął się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa modlitwą ekspiacyjną za wszystkie grzechy przeciwko życiu i świętości rodziny.

fot. Barta IV / Foter.com / CC BY

Dziękowano również Bogu za dzieci uratowane przez podjęcie Duchowej Adopcji, wszystkich obrońców życia i rodziny oraz budujących cywilizację miłości.

Uczestnicy marszu, niosąc zapalone lampiony, w milczeniu przeszli do katedry św. Wojciecha, gdzie została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem bp. Romualda Kamińskiego. – Żyjemy w czasach nieposzanowania życia. Dlatego w tym dniu w całym Kościele katolickim na całym świecie modlimy się o jego poszanowanie, przepraszamy Boga za wszystko, co było targnięciem się na różny sposób na życie – mówił w homilii hierarcha.

Podsumowując istotę marszu ełcki biskup pomocniczy stwierdził, że ta swoista pielgrzymka, która ma znamiona świadectwa, jest także głoszeniem Ewangelii. Nawiązując do święta Młodzianków pasterz zwrócił szczególną uwagę na ważność i świadomość sprawy, w którą się angażujemy. – Życie to jest Dar Boży. Aby wyjść i być owocnymi apostołami w stosunku do innych kiedy będziemy na różny sposób głosić o tym, musimy być wewnętrznie przekonani, że jest to dar wyjątkowy. Jesteśmy powołani do budowania cywilizacji przyszłości. Powiększając to terytorium będziemy uszczuplać inne terytorium, na którym jest tworzona cywilizacja śmierci – powiedział biskup.

Hierarcha wskazywał ogromną rolę rodziny. – Bóg uformował rodzinę, bo chciał stworzyć przecudne miejsce dla narodzin i formacji człowieka. I dał wszystko co jest potrzebne rodzinie. Rodzina musi być przede wszystkim nasiąknięta miłością, bo tam gdzie zabraknie miłości nie można spodziewać się dobrych owoców postępowania – podkreślił bp Kamiński.

Podczas marszu dziękowano za dzieci uratowane przez podjęcie Duchowej Adopcji, wszystkich obrońców życia i rodziny oraz budujących cywilizację miłości.

Organizatorami Ełckiego Marszu w Obronie Życia i Rodziny są Ełcka Kuria Diecezjalna, Stowarzyszenie Obrony Życia „Evangelium Vitae” oraz Diakonia Obrony Życia Domowego Kościoła diecezji ełckiej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 czerwca

Środa, XIII Tydzień zwykły - uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła
Od wszelkiej trwogi Pan Bóg mnie wyzwolił
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 8,18-22
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane komentarzePOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter