24 stycznia
niedziela
Felicji, Franciszka, Rafała
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Liczy się wytrwałość. Papież pobłogosławił egipską dziennikarkę z samochodu

Ocena: 0
360

Niezwykłego błogosławieństwa udzielił Franciszek egipskiej dziennikarce koptyjskiej Afaf George Halim ze stacji telewizyjnej Nile TV. Nastąpiło to na lotnisku w Kairze w piątek 28 kwietnia, gdy papież odjeżdżał do miasta. Młoda kobieta podeszła do siedzącego już w samochodzie Franciszka i poprosiła go o błogosławieństwo. Ojciec Święty uczynił to przez okno pojazdu.

fot. PAP/EPA/MOHAMED HOSSAM

– Papież jest człowiekiem pokornym i przekonałam się o tym z ogromną radością, gdy udzielił mi błogosławieństwa – powiedziała później szczęśliwa dziennikarka w rozmowie z międzynarodową agencją prasową Aki-Adnkronos.

Z jej opowiadania wynika, że początkowo prosiła ona ochroniarzy egipskich, aby mogła zbliżyć się do Franciszka, ci jednak stanowczo odmówili. Gdy jednak wyszedł on z sali VIP-ów, udając się do samochodu, znalazła się blisko niego i wówczas jeszcze raz poprosiła ochronę o zgodę na podejście do niego. Ochroniarze zgodzili się, co więcej – Ojciec Święty polecił zatrzymać auto i "w ten sposób mogłam uścisnąć jego rękę".

– Powiedziałam papieżowi: "Udziel mi swego błogosławieństwa" a on odpowiedział; "A ja potrzebuję twoich modlitw", po czym położył swoją rękę na mojej głowie – wspominała wzruszona reporterka. Podkreśliła, że "dla nas, chrześcijan, jest to znak błogosławieństwa" i dodała, że papież jeszcze raz powtórzył, że potrzebuje moich modlitw. – Odpowiedziałam, że go kocham, a ten gest napełnił moje serce radością – wyjaśniła A. Halim. Dodała, że Franciszek jest "dobrym człowiekiem, uśmiechniętym i nie chciał, abym była smutna".

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 24 stycznia

Niedziela, III Tydzień zwykły
+ Trzecia Niedziela zwykła
«Pójdźcie za Mną, a sprawię, że się staniecie rybakami ludzi».
+ czytania liturgiczne (rok B, I): Jon 3,1-5.10; Ps 25, 4-6.7bc-9; 1 Kor 7,29-31; Mk 1,14-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Szukanie sensu (tygodnik Idziemy)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter