28 września
środa
Waclawa, Tymona, Marka
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Liczy się wytrwałość. Papież pobłogosławił egipską dziennikarkę z samochodu

Ocena: 0
457

Niezwykłego błogosławieństwa udzielił Franciszek egipskiej dziennikarce koptyjskiej Afaf George Halim ze stacji telewizyjnej Nile TV. Nastąpiło to na lotnisku w Kairze w piątek 28 kwietnia, gdy papież odjeżdżał do miasta. Młoda kobieta podeszła do siedzącego już w samochodzie Franciszka i poprosiła go o błogosławieństwo. Ojciec Święty uczynił to przez okno pojazdu.

fot. PAP/EPA/MOHAMED HOSSAM

– Papież jest człowiekiem pokornym i przekonałam się o tym z ogromną radością, gdy udzielił mi błogosławieństwa – powiedziała później szczęśliwa dziennikarka w rozmowie z międzynarodową agencją prasową Aki-Adnkronos.

Z jej opowiadania wynika, że początkowo prosiła ona ochroniarzy egipskich, aby mogła zbliżyć się do Franciszka, ci jednak stanowczo odmówili. Gdy jednak wyszedł on z sali VIP-ów, udając się do samochodu, znalazła się blisko niego i wówczas jeszcze raz poprosiła ochronę o zgodę na podejście do niego. Ochroniarze zgodzili się, co więcej – Ojciec Święty polecił zatrzymać auto i "w ten sposób mogłam uścisnąć jego rękę".

– Powiedziałam papieżowi: "Udziel mi swego błogosławieństwa" a on odpowiedział; "A ja potrzebuję twoich modlitw", po czym położył swoją rękę na mojej głowie – wspominała wzruszona reporterka. Podkreśliła, że "dla nas, chrześcijan, jest to znak błogosławieństwa" i dodała, że papież jeszcze raz powtórzył, że potrzebuje moich modlitw. – Odpowiedziałam, że go kocham, a ten gest napełnił moje serce radością – wyjaśniła A. Halim. Dodała, że Franciszek jest "dobrym człowiekiem, uśmiechniętym i nie chciał, abym była smutna".

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 września

Czwartek, XXVI tydzień zwykły, święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
Błogosławcie Pana, wszyscy Jego aniołowie,
wszyscy słudzy, pełniący Jego wolę.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 1, 47-51
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter