9 grudnia
piątek
Wiesława Leokadii Joanny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dziś ostatni dzień zgłoszeń do wolontariatu długoterminowego ŚDM

Ocena: 0
407

15 września upływa termin zgłoszeń chętnych, do podjęcia wolontariatu długoterminowego w Komitecie Organizacyjnym ŚDM w Panamie. Pierwszym etapem rekrutacji jest wypełnienie przez kandydatów formularza dostępnego na stronie kierunekpanama.pl Do tej pory zgłosiło się już ponad 100 osób.

fot. Michał Ziółkowski/Idziemy

– Zainteresowanie jest bardzo duże, zgłosiło się już ponad 100 osób, a dziś od rana napływają kolejne zgłoszenia. Większość osób, to młodzi ludzie z doświadczeniem organizowania ŚDM w lokalnych, diecezjalnych komitetach albo na szczeblu ogólnopolskim. Charakteryzuje ich znajomość wielu języków obcych. Najmłosi mają 18 lat – bo na etapie rekrutacji wszyscy kandydaci muszą być pełnoletni – mówi KAI ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM przy Konferencji Episkopacie Polski.

Jak informuje Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM, rekrutacja wolontariuszy długoterminowych do Panamy składa się z trzech etapów. Pierwszym jest wypełnienie i odesłanie do KBO ŚDM formularza dostępnego na stronie: www.kierunekpanama.pl/images/FORMULARZ_ZG81OSZENIOWY_DO_WOLONTARIATU_9ADM_PANAMA_2019_popr.pdf

Następnie kandydaci, którzy pozytywnie przejdą pierwszy etap rekrutacji, otrzymają zaproszenie na spotkanie rekrutacyjne, które wiązać się będzie także z testem językowym (obejmującym języki angielski lub hiszpański). Podczas spotkania kandydat będzie musiał także przedstawić na piśmie z pieczęcią kurialną opinię od Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży ze swojej diecezji. W zaproszeniu na spotkanie, kandydat może zostać poproszony także o dostarczenie dodatkowych dokumentów (np. CV, portfolio etc.). O wynikach drugiego etapu rekrutacji kandydaci zostaną poinformowani drogą mailową.

Ostatnim etapem będzie przedstawienie Komitetowi Organizacyjnemu w Panamie dziesięciu kandydatur, spośród których gospodarze spotkania młodych wybiorą troje Polaków, którzy rozpoczną posługę wolontariacką. Ich praca będzie polegać na podjęciu wskazanych zadań w Komitecie Organizacyjnym ŚDM: tłumaczenia, rejestracja, wolontariusze, logistyka lub komunikacja.

Z kolei na początku 2018 r. rozpocznie się rekrutacja wolontariuszy krótkoterminowych, którzy pomogą w przygotowaniu i obsłudze spotkania w styczniu 2019 r.

Wydarzenia Centralne 34. ŚDM odbędą się w stolicy Panamy w dniach 22-27 stycznia 2019 r. pod hasłem "Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1,38).

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 grudnia

Piątek, II tydzień Adwentu - dzień powszedni albo wspomnienie św. Jana Diego Cuauhtlatoatzin
Dasz światło życia idącym za Tobą
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 11, 16-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Aplikacja Rodzina Rodzin

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter