22 czerwca
piątek
Pauliny, Tomasza, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dziewiąta Zbiórka Żywności Caritas

Ocena: 0
1385

W dniach 11 i 12 grudnia, w piątek i w sobotę, Caritas w Polsce organizuje przedświąteczną zbiórkę żywności pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”.

2015-12-10 15:16
car, pkes / Warszawa, sg

Podczas bożonarodzeniowej zbiórki, która zostanie przeprowadzona w supermarketach i sieciach handlowych w całej Polsce, wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki dla najuboższych rodzin.

Najpotrzebniejsze są żywność i artykuły codziennej potrzeby, takie jak: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, słodycze i konserwy a także środki czystości.

– Właśnie rozpoczął się Rok Miłosierdzia, które wyraża się w konkretnym działaniu. Każdy powinien móc przeżyć te święta z godnością. Pomóżmy naszym braciom najuboższym – zaapelował dyrektor Caritas Polska, ks. Marian Subocz. Paczki żywnościowe z artykułami spożywczymi trafią w pierwszej kolejności do rodzin będących w najtrudniejszej sytuacji materialnej. Caritas pomoże również będącym w potrzebie rodzinom wielodzietnym i osobom samotnym.

W ciągu ośmiu dotychczas przeprowadzonych zbiórek żywności wolontariusze zebrali ponad 2248 ton żywności, a wsparcie trafiło do około 518 tys. osób z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych oraz do placówek prowadzonych przez diecezjalne Caritas. Każdorazowo w akcji uczestniczy około 10 tys. wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas, którzy zbierają żywność w około 2 tys. sklepach w całej Polsce.

Bożonarodzeniowa zbiórka prowadzona będzie w sklepach sieci Biedronka, POLOmarket, Lewiatan, w hipermarketach Carrefour, w sklepach Społem, Netto, ABC, Auchan, Intermarche, Jedynka, Piotr i Paweł, Real, Stokrotka, Tesco i wielu innych.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły