21 lipca
niedziela
Daniela, Diany, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dzień Jedności

Ocena: 5
125

W sobotę, 15 czerwca, w parafii p.w. św Benedykta w Warszawie odbyła się Msza święta z okazji Dnia Jedności Szkoły Nowej Ewangelizacji, której przewodniczył biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Jacek Grzybowski.

Paweł Złowocki

Zgromadzonych w kościele przywitał proboszcz ks. Mariusz Lech. Kapłan wyraził radość z licznej obecności parafian i przybyłych członków wspólnot. – Obecność księdza biskupa jest dla nas znakiem jedności. Chcemy prosić w tej Eucharystii o to, aby formacja przynosiła dobre owoce w ewangelizacji – powiedział ks. Lech. W czasie homilii pasterz zwrócił uwagę na potrzebę ciągłego wzrastania duchowego. – W życiu duchowym do zrozumienia pewnych prawd potrzeba czasu. Dla właściwego wzrostu duchowego nie da się pominąć jakichkolwiek elementów formacji – podkreślił biskup. Hierarcha wskazał również, że Słowa Ewangelii są ponadczasowe. – Ewangelia niesie ze sobą głębokie treści, uniwersalne w każdym sensie. Za 500 lat te same teksty będą czytane i ludzie będą się nimi karmili – powiedział bp Grzybowski.


Szkoły Nowej Ewangelizacji są odpowiedzią na wezwanie św. Jana Pawła II do podjęcia dzieła Nowej Ewangelizacji. Pierwsze Szkoły pojawiły się w 1980 roku i bardzo szybko rozpowszechniły się na świecie. Powstają na bazie osobistego doświadczenia wiary i powołania do ewangelizacji, a ich korzenie tkwią w ruchach kościelnych i stowarzyszeniach. Cele Szkół Nowej Ewangelizacji to m.in. ewangelizacja poprzez świadectwo, formacje do ewangelizacji czy troska o jedność z Kościołem.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 21 lipca

XVI Niedziela zwykła
Moje owce słuchają mego głosu,
Ja znam je, a one idą za Mną.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 6, 30-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz „Idziemy” - Stwórz się na nowo
Nowenna do św. Anny 17-25 lipca
+ Nowenna do św. Szarbela 19-27 lipcaNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter