Najmłodsi, którzy w Biurze Pomocy Kościołowi w Potrzebie we Wrocławiu usłyszeli o akcji S.O.S. dla Ziemi Świętej, postanowili napisać listy do chrześcijan z Betlejem. Zostaną one zawiezione do odbiorców w styczniu. Co najmniej do połowy przyszłego miesiąca w Stacji Dialog można też zwiedzać wystawę prac plastycznych, jaka powstała z inicjatywy Stowarzyszenia od Serca „Faustynka”.
We wrocławskim Biurze PKWP już od kilku dni odczuwalna jest świąteczna atmosfera. Na ścianach zobaczyć można rysunki i wyklejanki. Widać choinki, bombki, bałwanki, bo właśnie z tym dzieciom kojarzy się nadchodzące Boże Narodzenie. Prace plastyczne, jakie można oglądać w Stacji Dialog, to zasługa młodych artystów z Legnicy i Dolnego Śląska.
Z wystawą pt. „Choinka i tradycje Bożego Narodzenia” do Wrocławia zaproszone zostało Stowarzyszenie od Serca „Faustynka”.
Prezentujemy wystawę cykliczną. Przedstawiamy ponad 100 prac plastycznych. Prace są wykonane zarówno w formie płaskiej jak i przestrzennej. Nawiązują ściśle do zbliżających się Świąt
– powiedziała prezes Stowarzyszenia Monika Skrobiewska, która zainaugurowała wystawę. Wyjaśniła, że młodzi artyści przygotowali swoje dzieła z myślą o konkursie zorganizowanym specjalnie dla nich. Najlepsze prace zostały nagrodzone. A część artystów odebrała wyróżnienia w Stacji Dialog.
„Rozstrzygnięciu rywalizacji towarzyszyło łamanie się opłatkiem i śpiewanie kolęd” – wskazał ks. Andrzej Paś, który kieruje Biurem PKWP we Wrocławiu.
Inicjatyw przygotowanych z myślą o najmłodszych w Stacji Dialog jest więcej. Przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia grupa dzieci miała okazję zobaczyć to miejsce, a także przyjrzeć się z bliska rękodziełom, jakie przygotowali chrześcijanie z Betlejem.
Porozmawialiśmy o miejscu narodzenia Jezusa. Była to okazja, by opowiedzieć najmłodszym o sytuacji chrześcijan, którzy stamtąd pochodzą. Dzieci miały szansę wziąć do rąk produkty przygotowane przez nasze Siostry i naszych Braci z Ziemi Świętej
– zauważyła s. Krzysztofa Kujawska z Biura PKWP we Wrocławiu.
Najmłodsi napisali krótkie listy, jakie zostaną zawiezione do Betlejem. „To pozdrowienia dla ojców rodzin, którzy przygotowali szopki, figurki, różańce z drewna oliwnego” – dodała s. Krzysztofa. Listy trafią do odbiorców w styczniu. Wtedy PKWP planuje udać się do Ziemi Świętej.
Po spotkaniu dzieci chętnie opowiadały o tym, co usłyszały. Stację Dialog opuszczały z uśmiechem na ustach.
Kolejne listy do Betlejem powstały w trakcie spotkania Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej w Bagnie. Z młodymi spotkała się s. Krzysztofa, która opowiedziała im o podejmowanej przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie kampanii S.O.S. dla Ziemi Świętej. Akcja trwa przez cały rok, a produkty przygotowane przez chrześcijan można zobaczyć tutaj: https://pkwp.org/sklep?category=10.