6 grudnia
wtorek
Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. będą zniesione. Jest decyzja biskupów!

Ocena: 0
1229

Biskupi podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Dyspensy zostaną zniesione z dniem 20 czerwca br.

fot. www.flickr.com

Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że 20 czerwca br. dyspensy zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego, dokument dotyczący formacji kapłańskiej, duszpasterstwo w Kościele po pandemii, wizyta „ad limina Apostolorum”, duszpasterstwo rodzin, a także inicjatywy związane z kultem Najświętszego Serca Pana Jezusa to niektóre z tematów 389. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski. Rozpoczęło się ono 11 czerwca, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Przez dwa dni biskupi zebrani w klasztorze ojców bernardynów będą rozmawiać na temat najważniejszych spraw Kościoła w Polsce

– powiedział rzecznik Episkopatu ks. Leszek Gęsiak SJ podczas spotkania z dziennikarzami. Jak poinformował, po zakończeniu pierwszego dnia obrad biskupi udadzą się do Bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie na Mszę świętą, która rozpocznie się o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Homilię wygłosi ks. dr Jarosław Paszyński, prowincjał Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego. Podczas Eucharystii nastąpi ponowienie Aktu poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Ks. Łukasz Michalczewski, rzecznik Archidiecezji Krakowskiej w imieniu metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego powitał wszystkich zebranych na terenie archidiecezji krakowskiej.

Jest to centrum duchowe naszej archidiecezji. Chcemy, by z tej duchowej stolicy naszej archidiecezji płynął ważny głos biskupów

– powiedział o Kalwarii Zebrzydowskiej ks. Michalczewski. Podkreślił, że archidiecezja krakowska bardzo się cieszy, że udało się te obrady zorganizować na jej terenie. Przypomniał też, że obrady w tym miejscu miały odbyć się rok temu, z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, ale wówczas zostało odwołane z powodu pandemii.

Przeczytaj także:

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 grudnia

Wtorek, II tydzień Adwentu - wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
Blisko jest dzień Pana,
oto przyjdzie, aby nas zbawić.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 18,12-14
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Aplikacja Rodzina Rodzin

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter