20 maja
piątek
Bazylego, Bernardyna, Aleksandra
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

DW-P: obchody rocznicowe

Ocena: 0
214

W parafii Dobrego Pasterza w Warszawie-Miedzeszynie 13 maja nabożeństwu fatimskiemu i Mszy św. przewodniczył ordynariusz warszawsko-praski bp Romuald Kamiński.

fot.www.facebook.com/parafianadwisle

Na rozpoczęcie uroczystości ks. proboszcz Marcin Ożóg wśród powodów wspólnotowej modlitwy wymienił: 105 rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie, 41 rocznicę zamachu na życie św. Jana Pawła II oraz zakończenie w parafii obchodów 5 rocznicy koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej. Zebrani przy kapliczce św. Jana Pawła II i krzyżu papieskim na ul. Mrągowskiej kapłani oraz wierni odśpiewali nabożeństwo majowe, a następnie przeszli w procesji ulicami Mrągowską oraz Przewodową do kaplicy parafialnej, gdzie Ksiądz Biskup przewodniczył Eucharystii dziękczynnej.

W homilii pasterz diecezji warszawsko-praskiej przypomniał słowa Maryi z Kany Galilejskiej „Uczyńcie wszystko, co wam powie Syn”. Zaznaczył, że są to ostatnie słowa, które ewangeliści zapisali jako wypowiedziane przez Matkę Bożą. Werset powiązał z zobowiązaniami wypełniania przez wiernych orędzia fatimskiego. Zachęcił do codziennego odmawiania różańca św. i wgłębiania się w rozważanie tajemnic różańcowych.

Wojna na Ukrainie, zwróciła na nowo uwagę na objawienia Matki Bożej Fatimskiej. Dlatego modliliśmy się o pokój na świecie oraz nawrócenie grzeszników. Na zakończenie Mszy świętej odmówiliśmy modlitwę Jana Pawła II,  którą od 5 lat modlimy się w parafii powierzając Maryi cały Kościół, w szczególności diecezję warszawsko-praską, bp Romualda oraz prosiliśmy w intencji naszej parafii

– tłumaczy ks. proboszcz.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 maja

Piątek, V Tydzień Wielkanocny - wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 15,12-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter