23 maja
poniedziałek
Iwony, Dezyderego, Kryspina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

DW-P: Promocja lektorów i ceremoniarzy 2021 (zdjęcia)

Ocena: 5
400

W Katedrze Warszawsko-Praskiej w minioną sobotę odbyła się promocja lektorów i ceremoniarzy, którzy przygotowywali się przez ostatni rok do pełnienia posługi w parafiach diecezji warszawsko-praskiej.

Fot. Biuro prasowe DW-P/Karolina Błażejczyk

Mszy Świętej przewodniczył bp Romuald Kamiński, a koncelebrowali kapłani diecezji opiekujący się Liturgiczną Służbą Ołtarza.

Ordynariusz warszawsko-praski przywołał ogromną rolę świadectwa, które często jest początkiem odkrywania powołania do służby:

Każda umiejętność służenia innemu człowiekowi jest wielkim darem. To w ich sercach nie zrodziło się niezależnie od wszystkiego. To pragnienie bycia lektorem, ceremoniarzem zrodziło się poprzez obserwacje innych. A obserwacja powoduje zaistnienie pragnienia, ale jeszcze wcześniej refleksji, która rodzi się w sercu i rozumie – podoba mi się to, może nadawałabym się do tego.

Jak dodał duchowny posługujący przy ołtarzu są tymi, którzy dbają o piękno liturgii przeżywanej przez całą wspólnotę Kościoła:

Ci młodzi ludzie starają się swoją posługą wnieść na tyle porządku, piękna, wyciszeni, zorientowania mocnego na ołtarz, na liturgię, na akcję, która się dzieje i wyłowić z tego całego porządku liturgicznego to, co jest najważniejsze. Dlatego są tak potrzebni.

Służba przy ołtarzu jest zobowiązaniem do stałej pracy nad sobą:

Ceremoniarz z natury uporządkowany przy ołtarzu, powinien być uporządkowany wewnętrznie. Oddanie się tym posługom to jest wypełnienie całego obrazu naszego powołania. Jeśli będziemy uważni i pragnący każdy element życia i naszego powołania dobrze wypełnić, to będziemy ludźmi szczęśliwymi i nie tylko sami dla siebie, ale taki człowiek jest również skarbem wobec innych ludzi

- mówił bp Romuald Kamiński

Promocję uzyskało 110 lektorów i 18 ceremoniarzy.

Galeria zdjęć - link (Fot. Biuro prasowe DW-P/Karolina Błażejczyk)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 maja

Poniedziałek, VI Tydzień Wielkanocny
Niech święci cieszą się w chwale, *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 15,12-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter