23 maja
poniedziałek
Iwony, Dezyderego, Kryspina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

DW-P: ekumenia to spotkanie i wspólne działanie

Ocena: 0
256

– Ekumenia to spotkanie, relacje, wspólna modlitwa i wspólne działanie – powiedział 25 stycznia, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego bp Andrzej Malicki. W Kościele Opatrzności Bożej w Wesołej, siedzibie Wspólnoty Chemin Neuf w Warszawie, odbyło się kolejne spotkanie w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

fot. parafia Opatrzności Bożej Wesoła/youtube.com

Hasłem ósmego dnia modlitw o jedność chrześcijan były słowa: „Ponad znanymi drogami podziału do Bożych nowych ścieżek”. Spotkanie otworzyły nieszpory wyśpiewane przez członków wspólnoty Chemin Neuf. W modlitwie uczestniczył biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński. Po wysłuchaniu czytań biblijnych refleksję na temat ekumenizmu wygłosił zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego, prezes Polskiej Rady Ekumenicznej, bp Andrzej Malicki.

Ekumenia to spotkanie, relacje, wspólna modlitwa i działanie, aby świat uwierzył w Pana naszego i Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Wiele lat temu być może ekumenia wyglądała inaczej, ale dzisiaj można powiedzieć, że nasze spotkania są już czymś normalnym. Ja ewangelik metodystycznego wyznania przychodzę i mówię, że czuję się tutaj jak w domu

– mówił bp Andrzej Malicki.

Po wspólnej modlitwie głos zabrał także ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej bp Romuald Kamiński. Duchowny mówił o ciągłej potrzebie modlitwy o jedność uczniów Jezusa.

Im więcej będzie w nas Chrystusa, tym  przepowiadanie będzie skuteczniejsze. I jeśli do tej pory nie uczyniliśmy tego, co jest pragnieniem Jezusa: spraw Ojcze, aby byli jedno to znaczy, że ani przed obliczem Boga, ani przed obliczem innych ludzi, nie jesteśmy jeszcze na tyle mocni i wiarygodni. O to się trzeba nieustannie modlić

– powiedział bp Kamiński.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan ma już ponad stuletnią tradycję. Odbywa się co roku między świętem katedry św. Piotra a świętem nawrócenia św. Pawła. W tych dniach, na całym świecie, chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na wspólnych nabożeństwach, modlitwach i konferencjach. Tegoroczny cykl modlitw zakończy czwartkowe spotkanie – 27 stycznia, w kościele rzymskokatolickim św. Marcina, na Starym Mieście w Warszawie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 maja

Poniedziałek, VI Tydzień Wielkanocny
Niech święci cieszą się w chwale, *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 15,12-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter