28 maja
sobota
Jaromira, Justa, Justyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

DW-P: Adwentowy Dzień Skupienia dla katechetów

Ocena: 0
251

Bp Romuald Kamiński przewodniczył w sobotę (11 grudnia) Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników na Pradze. Eucharystia kończyła Adwentowy Dzień Skupienia dla katechetów.

fot. Krzysztof Jędrasik

W każdej posłudze ważny jest czas zatrzymania, aby odnowić siły – zaznaczył w homilii bp Kamiński. – W czasie naszego posługiwania potrzebne są takie przystanki, taki czas zatrzymania abyśmy się mogli odnowić, odpocząć i pozbierać siły. Trzeba odnowić nasze spojrzenie na wszystko to, w czym na co dzień uczestniczymy – mówił duchowny. Misja katechety wiąże się z wielką odpowiedzialnością – podkreślił bp Romuald Kamiński.

– Jako katecheci jesteście postawieni na ważne drogi, a nie jakieś boczne dróżki wielu młodych ludzi, ale nie tylko młodych. Moje i każdego z nas oddziaływanie na tego człowieka z racji mego posłannictwa jako świadka wiary ma niezwykle ważny wymiar – dodał bp Kamiński. W programie Adwentowego Dnia Skupienia dla katechetów była także konferencja oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 maja

Sobota, VI Tydzień Wielkanocny - wspomnienia:św. Germana z Paryża, biskupa, św. Marii Anny od Pana Jezusa z Paredes, dziewicy, bł. Lanfrancka, biskupa, bł. Stefana Wyszyńskiego
Wyszedłem od Ojca i na świat przyszedłem,
znowu opuszczam świat i idę do Ojca.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 16,23b-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter