19 września
środa
Januarego, Konstancji, Teodora
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Duch Święty od Tatr do Bałtyku

Ocena: 5
1145

Od krzyża na Giewoncie po plaże na Bałtyku zapłoną watry z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Ogniska w całym kraju pojawią się w czwartek 14 kwietnia wieczorem.

2016-04-12 22:22
jg / Nowy Targ (KAI), mz
fot. Pixabay.com

Akcja odbywa się pod honorowym patronem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka.

Na tak nietypowy pomysł uczczenia 1050. rocznicy Chrztu Polski wpadli górale ze Związku Podhalan oraz strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych. – Pragniemy przesłać od gór, od Krzyża na Giewoncie, światło Ducha Świętego, które dotrze nad polskie morze w ciągu 35 minut – mówi Andrzej Skupień, prezes Związku Podhalan.

Od godz. 20 będą zapalane ogniska, w odstępie 5-minutowym, między poszczególnymi sektorami, na które została podzielona Polska. Na Giewoncie zostanie rozświetlony także krzyż. Pięć minut później ogień dotrze do Krakowa, a po pół godzinie ogniska będą już płonąć nad brzegiem Bałtyku.

Organizatorzy akcji proszą o wykonanie fotografii rozpalonego ogniska z uwidocznionymi uczestnikami, podaniem oddziału lub jednostki i miejsca rozpalenia watry, na adres e-mail: biuro@zwiazek-podhalan.com oraz zg@zosprp.pl. Wszelkie pytania dotyczące akcji należy kierować do Piotra Gąsienicy (nr tel. 534 194 404, e-mail: piotr.gasienica1@gmail.com).

Za bezpieczeństwo otwartego ognia odpowiada oddział ZP lub jednostka OSP rozpalająca ognisko.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI