18 lipca
czwartek
Erwina, Kamila, Szymona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

El Camino i drugie "Uwielbienie na Pradze"

Ocena: 0
1189

Oratorium im. św. Jana Bosko na Kawęczyńskiej i Fundacja Chrześcijańskie Granie po raz drugi zapraszają na "Uwielbienie na Pradze".

2016-03-09 19:43 mat. pras., mz
fot. mat. pras.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 2 kwietnia o godz. 18:00 w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego u salezjanów przy ul. Kawęczyńskiej 53 w Warszawie. W programie spotkania przewidziane są Eucharystia, Uwielbienie z zespołem El Camino oraz spotkanie w Oratorium.

"«Uwielbienie na Pradze» rozpocznie Eucharystia, podczas której będziemy modlić się w intencjach dzieci i młodzieży oraz rozwoju polskiej muzyki chrześcijańskiej i praskiego Oratorium" – zapowiadają organizatorzy. "Oprawę Mszy świętej i Modlitwy Uwielbienia zapewni zespół El Camino. Całości dopełni spotkanie integracyjne prowadzących i uczestników w pomieszczeniach Oratorium. Będzie to okazja do rozmów o osobistym przeżywaniu wiary i złożenia publicznego świadectwa życia wiarą. Przebieg pierwszego «Uwielbienia na Pradze» pozwala mieć nadzieję, że i tym razem serca zgromadzonych wypełnią radość modlitwy, duch wspólnoty i doświadczenie bliskości Boga – dodają.

Program „Uwielbienia na Pradze” – 2 kwietnia:

  • 18.00 – Eucharystia
  • 19.00 – Uwielbienie z zespołem El Camino
  • 20.30 – Spotkanie w Oratorium


Bazylika Najświętszego Serca Jezusowego, ul. Kawęczyńska 53. Dojazd tramwajami 7 i 13 (do pętli)

WSTĘP WOLNY

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Spotkanie na Kawęczyńskiej nie będzie wydarzeniem jednorazowym. Oratorium z Fundacją Chrześcijańskie Granie planują już kolejne “Uwielbienie na Pradze” w czwartek 26 maja z zespołem Soudarion.

Zespół El Camino powstał w roku 2010. Debiutował w październiku tegoż roku koncertem z okazji Dnia Papieskiego. Rok później wydał premierowy album „Bliżej”, zawierający autorski materiał. W 2012 r. w Bazylice w Kodniu zespół zaprezentował muzykę do rozważań Drogi Krzyżowej ks. I. Kłopotowskiego. Została ona znakomicie przyjęta przez publiczność, w tym siostry loretanki. Sukces zaowocował nagraniem płyty. Album „Miłość Niepojęta” ukazał się w marcu 2014 roku i zebrał znakomite recenzje. Jesienią tego samego roku El Camino zaprezentowało kolejny autorski program. Tym razem była to 5-częściowa suita pt. LITANIA WOLNOŚCI do wybranych tekstów z homilii ks. Jerzego Popiełuszki. W LITANII WOLNOŚCI zespołowi towarzyszy kwintet smyczkowy oraz znakomity aktor Adam Woronowicz.

Jesienią 2015 roku na koncercie Premiery 2015 zespół zaprezentował singiel „Zanim” zapowiadający trzeci album, tym razem inspirowany „DROGĄ” Josemarii Escrivy. Płyty zespołu El Camino można kupić na www.chrzescijanskiegranie.pl.

***

Wspieraj Oratorium na Pradze. Zostań sponsorem "Uwielbienia na Pradze".
Wpłać dobrowolną wpłatę na konto:
70 1240 6074 1111 0000 4998 9777
KRS: 0000010772

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 lipca

"Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście"

Dziś w Kościele: czwartek, XV tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie bł. Szymona z Lipnicy, prezbitera
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Wj 3, 13-20; Ps105; Mt 11, 28-30
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najwyżej oceniane artykuły

PATRONUJEMY

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -