18 kwietnia
czwartek
Boguslawy, Apoloniusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Droga Miłosierdzia w łagiewnickim sanktuarium

Ocena: 0
673

– Objawiajcie światu, jak bardzo Bóg ten świat ukochał – mówił metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski na zakończenie nabożeństwa Drogi Miłosierdzia. Nabożeństwo odbyło się w łagiewnickim sanktuarium w wigilię Święta Bożego Miłosierdzia.

fot. Marcin Mazur / Episkopat.pl

Nabożeństwo poprowadzili jego autor, ks. dr Franciszek Ślusarczyk oraz aktorzy: Piotr Cyrwus i Maja Barełkowska. W jego trakcie wierni mogli wysłuchać fragmentów Ewangelii mówiących o spotkaniach Jezusa z ludźmi na Drodze Miłosierdzia, tekstów zaczerpniętych z „Dzienniczka” św. Faustyny, a także niektórych fragmentów papieskiego nauczania.

– Boże Miłosierdzie dociera także do zmarłych. Ewangelie ukazują m.in. wskrzeszenie córki Jaira, a także Łazarza. Celem tych gestów miłosierdzia nie jest tylko przedłużenie życia, ale także wskazanie perspektywy szczęścia na całą wieczność. Życie i śmierć nabierają wartości dopiero w świetle wiary – brzmiały niektóre słowa rozważań.

Teksty były przeplatane wyświetlanymi na telebimach fragmentami filmów pokazującymi m.in. Ojca Świętego Franciszka, który obmywa nogi wiernych podczas Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej czy podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Inne obrazy pokazywały Jezusa, który przemierza współczesny świat i spotyka ludzi odrzuconych, trędowatych i cierpiących. – Nie zapominajcie o potędze wiary – usłyszeli wierni.

Ostatnim z wyświetlanych filmów ukazywał papieża Polaka, który w łagiewnickim sanktuarium 17 sierpnia 2002 r. zawierzył cały świat Bożemu Miłosierdziu. Obecni na nabożeństwie wysłuchali tych słów w milczeniu i w postawie stojącej.

Na koniec kilka słów do wiernych skierował abp Marek Jędraszewski. – Myślimy o tych wszystkich wiernych chrześcijanach całego świata, którzy dzisiaj gromadzą się, by rozważać to, że Bóg umiłował nas aż do końca. Myślimy o tych wszystkich, dla których Boże Miłosierdzie stało się źródłem nadziei na nowe, lepsze życie – mówił metropolita krakowski. Dodał także, że bycie kochanym przez Boga i przez innych jest jednocześnie wezwaniem do tego, by innym okazywać miłosierdzie. – Kochajcie zatem. Kochajcie i w tej miłości do innych, bezinteresownej i do końca, objawiajcie światu, jak bardzo Bóg ten świat ukochał – zaapelował do wiernych.

– Tego wieczoru modlimy się o wiarę dla siebie i dla innych. O wiarę głęboką i ufną, by otworzyć się na Boże Miłosierdzie i przez to mieć życie! – mówił abp Jędraszewski. – Na to pogłębianie w sobie wielkiej ufności pokładanej w Bogu, na tę gotowość, by innym świadczyć miłosierdzie, na tę konieczność pogłębienia własnej wiary w to, że nas Pan Bóg kocha, przyjmijcie błogosławieństwo – zakończył metropolita.

Modlitewne spotkanie uświetnili muzycy wywodzący się z chóru i orkiestry Światowych Dni Młodzieży. Całość była transmitowana przez Telewizję Polską.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 kwietnia

Czwartek, III Tydzień wielkanocny
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba.
Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 44-51
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane komentarze



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter