25 kwietnia
czwartek
Marka, Jaroslawa, Wasyla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Doradca prezydenta Ukrainy dziękuje kard. Zuppiemu za mediację

Ocena: 0
109

Wysiłki humanitarne specjalnego wysłannika papieża ds. wojny na Ukrainie najwyraźniej przynoszą dalsze sukcesy. Ukraiński rząd podziękował kard. Matteo Zuppiemu za jego wysiłki na rzecz repatriacji dzieci uprowadzonych do Rosji - donosi włoski dziennik katolicki "L'Avvenire”.

Materiał prasowy

Mychajło Podolak, doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, powiedział, że wysiłki kard. Zuppiego były owocne i że Ukraina jest bardzo wdzięczna Stolicy Apostolskiej. W przeszłości Podolak krytykował stanowisko Watykanu za „nazbyt prorosyjskie”.

Według "Avvenire", wiele ukraińskich dzieci zostało przekazanych przez Rosję organizacjom pomocowym i wysłannikom Watykanu w ostatnich tygodniach w wyniku mediacji dyplomatycznych i humanitarnych. W sprawę zaangażowany był również Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej i Nuncjatura Apostolska w Kijowie. Większość z tych dzieci została uprowadzona do Rosji w pierwszych miesiącach wojny.

W trakcie wojny tysiące ukraińskich dzieci zostało uprowadzonych do Rosji. Repatriacja dziewcząt i chłopców jest jednym z głównych celów misji pokojowej, którą w maju 2023 roku papież Franciszek powierzył kard. Zuppiemu. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch i arcybiskup Bolonii odbył już rozmowy polityczne na Ukrainie, w Rosji, USA i Chinach.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 kwietnia

Czwartek, IV Tydzień wielkanocny
Święto św. Marka, ewangelisty
My głosimy Chrystusa ukrzyżowanego,
który jest mocą i mądrością Bożą.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 16, 15-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter