24 listopada
wtorek
Flory, Emmy, Chryzogona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dolnośląskie: Kradzież i profanacja

Ocena: 0
934

Z kościoła pw. św. Antoniego w Lasówce (Dolnośląskie) skradziono relikwie tego świętego, monstrancję, kielich i skarbonę z pieniędzmi. Władze kościelne podały też, że sprawcy sprofanowali Najświętszy Sakrament w tabernakulum.

fot. Wikimedia/CC BY 3.0

Jak poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka prasowa kłodzkiej policji Wioletta Martuszewska, śledztwo w sprawie kradzieży z włamaniem do kościoła pod nadzorem prokuratury od niedzieli prowadzą policjanci z komisariatu w Bystrzycy Kłodzkiej.

"Nie ustalono jeszcze materialnych strat, ponieważ nie wiadomo dokładnie, ile było pieniędzy w skarbonie. Skradziono też pozłacany kielich, monstrancję oraz relikwie św. Antoniego w formie medalika. Poszkodowani to Zakon Braci Mniejszych" - dodała rzecznik.

Opisujący to wydarzenie portal pisma "Gość Niedzielny" cytuje słowa proboszcza parafii, który poinformował, że sprawcy sprofanowali Najświętszy Sakrament, który znajdował się w tabernakulum.

Minister prowincjalny Zakonu Braci Mniejszych o. Alan Brzeski wydał komunikat, w którym odwołując się do św. Franciszka, napisał: "Całując wam stopy, błagam was wszystkich, bracia, z taką miłością, na jaką mnie stać, abyście tak jak tylko możecie, okazywali wszelkie uszanowanie i wszelką cześć Najświętszemu Ciału i Krwi Pana naszego Jezusa Chrystusa, w którym to, co jest w niebie i to, co jest na ziemi, zostało obdarzone pokojem i pojednane z Wszechmogącym Bogiem". O. Brzeski ogłosił też piątek 1 września dniem zadośćuczynienia w całej Prowincji Świętej Jadwigi.

Rzecznik prasowy diecezji świdnickiej ks. dr Daniel Marcinkiewicz powiedział PAP, że powodu profanacji Najświętszego Sakramentu biskup świdnicki Ignacy Dec wkrótce wyda oświadczenie i apel do wiernych o modlitwę.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 listopada

Wtorek, XXXIV Tydzień zwykły
+ Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy
Bądź wierny aż do śmierci,
a dam ci wieniec życia.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ap 14,14-20; Ps 96,10-13; Łk 21,5-11
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter