16 października
wtorek
Gawla, Ambrozego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Do pełni wiary

Ocena: 4.7
755

W sobotę 6 października Stadion Narodowy w Warszawie zamienił się w Stadion Młodych, na który czterdzieści tysięcy ludzi z różnych zakątków kraju przyjechało w jednym celu: aby pogłębić relację z Bogiem.

fot. Marta Jacukiewicz/Idziemy

– Kiedy patrzymy z zewnątrz na społeczeństwo, to wydaje nam się, że wszyscy są obojętni, zabiegani, nie mają odniesienia do spraw duchowych, że ważne jest dla nich ustawienie się w życiu, zdobywanie tego, co teraźniejsze. Tymczasem jest to obraz kłamliwy – mówił bp Romuald Kamiński, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej, na której terenie znajduje się Stadion Narodowy – bo prawie każdy, z kim się rozmawia, przełamawszy barierę nieufności czy lęku, zauważa, że co innego jest pragnieniem pierwszorzędnym.

Zaczęło się z wizgiem opon: na stadion wjechały na motocyklach i skuterach siostry zakonne z różnych zgromadzeń, prowadząc pojazd z cudowną pietą ze Skrzatusza. Potem przez cały dzień trwały świadectwa, modlitwy, koncerty i – jak mówią młodzi – wolność: to podobało się najbardziej.

– Kiedy był koncert, każdy mógł tańczyć. Nikt nikogo nie oceniał – podkreśla Kamila z Katowic. – Nigdy wcześniej nie byłem na takiej imprezie, mam bardzo pozytywne wrażenia. Przyjechaliśmy z grupą 50 osób. Chodzę do trzeciej klasy liceum. Większość moich znajomych jest ze mną – mówi Paweł.

Przyjechali także młodzi po studiach, jak Maciek, urzędnik. – Byliśmy na Lednicy i zdecydowaliśmy się przyjechać tutaj. Atmosfera jest wyjątkowa. – Można spotkać swoich ludzi – dodaje Andrzej, rolnik.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 41 (679), 14 października 2018 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 1 listopada 2018 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane komentarze

 

Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI