21 sierpnia
środa
Joanny, Kazimiery, Piusa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dni skupienia dla instytucji pełniących posługę miłosierdzia

Ocena: 0
691

Ojciec Święty pragnie, by w Roku Miłosierdzia wszystkie kościelne organizacje i grupy charytatywne na całym świecie odbyły specjalny wielkopostny dzień skupienia. Jego przygotowanie powierzył Papieskiej Radzie „Cor Unum”.

2016-01-14 10:42
(KAI/RV) / Watykan, sg

Sekretarz tej watykańskiej dykasterii charytatywnej ks. Giampietro Dal Toso w rozmowie z Radiem Watykańskim wyjaśnił znaczenie tej inicjatywy, wychodząc od tematu obecnego Roku Świętego: „Miłosierni jak Ojciec”.

„Kościół przez swoich członków zawsze w ciągu wieków realizował to miłosierdzie, które otrzymał od Boga. Dlatego również papież, ogłaszając Jubileusz, podkreślił znaczenie uczynków miłosierdzia. W Kościele mamy niezliczoną ilość instytucji, grup, organizacji, które prowadzą pracę charytatywną i są świadkami miłosierdzia, służąc człowiekowi" - podkreślił sekretarz Rady.

Jednocześnie zwrócił uwagę, że "możemy świadczyć miłosierdzie tylko wtedy, gdy sami je przyjęliśmy". Zaznaczył, że jest to "klucz do zrozumienia tego wielkiego dnia skupienia, którego pragnęlibyśmy w całym Kościele na szczeblu lokalnym". Zadaniem Papieskiej Rady «Cor Unum» jest konkretna promocja tego dnia - oświadczył kapłan. Wyjaśnił, że nie ma to być ten sam dzień w całym Kościele. "Wszyscy wiemy, że papieżowi zależy, by obecny Jubileusz obchodzić przede wszystkim na miejscu. Chcemy zatem, żeby lokalnie decydowano, jak zorganizować ten dzień skupienia zgodnie z miejscowymi potrzebami” - oświadczył rozmówca Radia.

Poinformował też, że przygotowane przez Radę materiały do przygotowania wielkopostnego dnia skupienia instytucji i grup charytatywnych znaleźć można na jej stronie internetowej www.corunum.va. Jest on tam dostępny w kilku językach, także po polsku.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 sierpnia

"Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie?” Odpowiedzieli: „Bo nas nikt nie najął”.

Dziś w Kościele: środa, XX tydzień zwykły
+ wspomnienie św. Piusa X, papieża
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Sdz 9,6-15, Ps 21(20),2-7, Mt 20,1-16
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -