27 października
wtorek
Iwony, Sabiny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dla zakochanych i poszukujących

Ocena: 0
3436

Nie tylko na Walentynki, ale na cały rok Kościół ma propozycje dla osób, które szukają swojej drugiej połówki.

Spacer śladami warszawskich kochanków i wieczór gier w klubokawiarni Kicia Kocia to propozycje Spotkań Małżeńskich na Dzień św. Walentego. Co znajdziemy w programie?

„Na spacerze spróbujemy dowiedzieć się, czy można wyjść za mąż za nieboszczyka, czy można kochać ku chwale Ojczyzny, dlaczego Kiliński miał w... tyle sztukę kochania, czemu warto pamiętać, że miłość powinna być cierpliwa i łaskawa i co mają z tym wspólnego małpy. A także czy zazdrość może być powodem końca dynastii, o czym Staś pisał do Marysi, czy warto pytać, z czego młodzi będą żyć i ile dzieci zmieściło się od Sasa do Lasa” – napisali organizatorzy. Spacery odbędą się w sobotę 13 lutego i niedzielę 14 lutego o godz. 12. Potrwają 1,5 godziny. Zapisy mailowo pod adresem: an_b@o2.pl. Z kolei 14 lutego od godz. 17.30 wszyscy zakochani mogą czuć się zaproszeni na wieczór planszówek do klubokawiarni Kicia Kocia na Pradze Południe przy al. Stanów Zjednoczonych 68.

A co z osobami, które jeszcze nie są zakochane? Znajdą się i propozycje dla singli.

Parafia Najświętszego Zbawiciela zaprasza 14 lutego na „iSingiel, czyli singlowy powerbank”, na godz. 19.30. „Jak osoby żyjące w pojedynkę radzą sobie z wyzwaniami dnia codziennego? Karolina opowie dziś o tym, jak w najtrudniejszych chwilach życia odnajdywała w pojedynkę siłę do walki. Pokaże swoją receptę na to, jak znaleźć motywację w braku motywacji i stać się szczęśliwym człowiekiem. Podzielimy się też swoimi pomysłami i doświadczeniami w dwójkach (tête à tête). Zapraszamy na spotkanie w kościele dolnym! Przynieśmy coś na wspólny stół” – napisali organizatorzy wydarzenia.

Tego samego dnia odbędzie się Msza Święta dla osób stanu wolnego o godz. 14 w kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Ursusie. Odprawi ją ks. Stanisław Szlassa, duszpasterz singli, trener umiejętności społecznych, psychoterapeuta, prezes Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie rozwojowe, a po nim spotkanie integracyjne. „Zapraszamy, jest świetnie” – zachęcają uczestnicy.

I właśnie comiesięczne Msze Święte dla poszukujących męża lub żony cieszą się przez cały rok coraz większym zainteresowaniem wśród osób samotnych. O ich idei pisaliśmy szerzej w „Idziemy” nr 22 (403) 2 czerwca 2013 r. W Warszawie Msze takie są odprawiane w czterech kościołach: u jezuitów na Starym Mieście, w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w Ursusie, u palotynów przy ul. Skaryszewskiej oraz w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie. Eucharystiom towarzyszą dodatkowe wydarzenia.

U ojców jezuitów przed Mszą Świętą można przyjść do kawiarenki w podziemiach kościoła i spędzić czas na rozmowach przy kawie. Natomiast po Eucharystii odbywają się spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty i spotkania dzielenia się Słowem Bożym. Uczestnicy Mszy Świętych dla singli mają okazję integrować się również w czasie wycieczek, spływów kajakowych, pikników, kursów tańca czy na balach karnawałowych.

Msze Święte w intencji poznania dobrego męża odprawiane są oczywiście nie tylko w stolicy, ale również m.in. w Łodzi, Bydgoszczy, Krakowie, Toruniu czy Częstochowie, w Dolinie Miłosierdzia, o której ostatnio było głośno za sprawą ślubu pary, która poznała się właśnie na Mszy dla singli.

Coraz częściej organizowane są również rekolekcje dla osób stanu wolnego. Jedne z najbliższych odbędą się w terminie 4-6 marca w kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie. – Ich głównym celem jest stworzenie chrześcijanom stanu wolnego możliwości spotkania duchowego skierowanego ściśle do nich. Nauki rekolekcyjne podczas Mszy Świętych będą niejako „uszyte na miarę” i wygłoszone przez ks. Stanisława Szlassę. Rekolekcje to nie tylko modlitwa i homilia podczas Mszy Świętej. Po każdej z nich przewidziano m.in. możliwość pracy w grupach i adorację, co w szczególności będzie sprzyjało, zgodnie z hasłem rekolekcji, spotkaniu Boga, siebie i drugiego człowieka – mówi Przemysław Mytnik, współorganizator odpowiedzialny za kontakt z mediami.

– Uczestnicy rekolekcji dowiedzą się również o innych rozwojowych i integracyjnych inicjatywach singli dla singli w Warszawie. Cieszą się one coraz większym zainteresowaniem i dają możliwości aktywnego udziału poprzez ich współtworzenie. Dla osób spoza Warszawy, a takich się spodziewamy – bo mamy zapowiedzi z Wrocławia czy Krakowa – udział w rekolekcjach oraz innych inicjatywach będzie inspiracją do tworzenia podobnych przedsięwzięć w ich miastach – dodaje Przemysław Mytnik. – Na tym polega wyjątkowość naszych rekolekcji.

Ewelina Steczkowska
fot. ks. Henryk Zieliński/Idziemy
Idziemy nr 7 (541), 14 lutego 2016 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 października

Poniedziałek, XXX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Albowiem droga sprawiedliwych jest Panu znana,
a droga występnych zaginie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 4, 32 – 5, 8; Ps 1, 1-4 i 6; Łk 13, 10-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter