28 lutego
środa
Romana, Ludomira, Lecha
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Diecezjalny Dzień Młodzieży w Archidiecezji Warszawskiej

Ocena: 0
514

Młodzi spotkali się w sobotę, 20 listopada w Świątyni Opatrzności Bożej. W niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata Kościół katolicki będzie przeżywał 36. Światowy Dzień Młodzieży.

Fot. cathopic.com

Hasło tegorocznego Światowego Dnia Młodzieży „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś” zostało zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich. To słowa, które Jezus wypowiedział po nawróceniu św. Pawła. Fragment ten wyznaczył przebieg diecezjalnego spotkania. Uroczystej Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.

Program ewangelizacyjny to pierwsza część spotkania. Wpisuje się w nią świadectwo młodego człowieka Bartka, który opowie, jak spotkanie z Jezusem zmieniło jego życie i jak to jest być świadkiem Chrystusa po nawróceniu. Ta ewangelizacja zakończy się wspólną modlitwą adoracji Najświętszego Sakramentu i uwielbienia poprowadzoną przez zespół z duszpasterstwa akademickiego „Sandał”. To poprowadzi nas do stołu Eucharystii, która będzie sprawowana przez kard. Kazimierza Nycza.

– zapowiedział duszpasterz młodzieży w archidiecezji warszawskiej ks. Zbigniew Sawiak.

Spotkanie było również uroczystym zakończeniem Pielgrzymkowej Sztafety Młodych. Od końca października młodzi odwiedzali archikatedrę warszawską, aby podziękować za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.

Zobacz: Pielgrzymkowa Sztafeta Młodych Archidiecezji Warszawskiej 28X-20XI

Ta inicjatywa ożywiła całe duszpasterstwo młodzieży, które wydawało się, że przez pandemię zasnęło. Widać powiew młodego Kościoła. Wiele razy byłem z młodymi w katedrze i nie mówię tylko o ilości, ale widzę, że zaczęły tworzyć się też relacje między wspólnotami z parafii na terenie dekanatu. Młodzi zobaczyli, że nie tylko oni są w parafii jakąś kilkunastoosobową grupką, ale na szczeblu dekanalnym ta siła jest o wiele większa i że jesteśmy w Kościele. To także relacje między księżmi i to też owocuje. Zaplanowane są dla młodzieży dekanalne dni skupienia w Adwencie.

– dodał ks. Zbigniew Sawiak.

Światowy Dzień Młodzieży w archidiecezji warszawskiej był obchodzony w sobotę 20 listopada w Świątyni Opatrzności Bożej.

Przeczytaj także: DW-P: Światowy Dzień Młodzieży i zakończenie Synodu Młodych

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 lutego

Środa, II Tydzień Wielkiego Postu
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 20, 17-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo
Koronka ku czci Siedmiu Boleści Matki Bożej

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter