23 września
czwartek
Tekli, Boguslawa, Linusa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Diecezjalne zawierzenie Sercu Pana Jezusa (relacja, zdjęcia)

Ocena: 0
367

Biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński przewodniczył uroczystej Eucharystii w bazylice przy ulicy Kawęczyńskiej na Pradze. Msza Święta była sprawowana w ramach diecezjalnego zawierzenia Sercu Pana Jezusa. W duchowej łączności ku czci Bożego Serca w tym samym czasie modlono się w parafiach na terenie diecezji.

Fot. Biuro prasowe DW-P/Karolina Błażejczyk

Oddanie się Sercu Pana Jezusa sprawia, że czujemy się bezpieczni

– podkreślił pasterz diecezji warszawsko-praskiej.

Można sobie wyobrazić dzień dzisiejszy w całej naszej umiłowanej Ojczyźnie, jak roztacza się, tak bym powiedział, wielka modlitwa zaufania, gdzie wszystkie wspólnoty parafialne celebrują dziś Eucharystię, słuchają Słowa Bożego, aby w czasie tego spotkania z Panem Jezusem powierzyć się Jego Sercu. A wszystko to dzieje się jako, z jednej strony przypomnienie wielkich aktów dziejowych, kiedy oddawaliśmy się w opiekę Serca Jezusowego, a jednocześnie chcemy, wybiegając myślami do przodu, poczuć się bezpiecznie. Zdrowy rozsądek podpowiada nam, żebyśmy rozumieli, że człowiek sam z siebie wiele nie może, ma świadomość swojej słabości, wielu niebezpieczeństw. Powinien skryć się w bezpiecznym miejscu, żeby mieć poczucie i pokoju wewnętrznego, i bezpieczeństwa, i opieki, i to wszystko prowadzi nas właśnie do Serca Jezusowego.

– mówił bp Kamiński.

Miłość Pana Jezusa zobowiązuje nas do miłowania bliźnich.

Uczeń Chrystusa – ten, który zakochany jest w Sercu Jezusowym, musi podjąć ogromny wysiłek pomocy bratu czy siostrze. Sam zostałem uratowany i umiłowany i tego bardzo pragnę, aby dokonywało się w sercu i na drodze innego człowieka. Kiedy popatrzymy przez pryzmat tych wydarzeń i zadań, myślę, że zdecydowanie lepiej rozumiemy, na czym polega wielkość i wartość ucieczki pod płaszcz do Serca Pana Jezusa. Tutaj, my dzieci Boże czujemy wyjątkowy komfort, ale korzystając z Bożej dobroci, aby owa dobroć, miłość była rozpowszechniana, rozdzielana, rozsiewana. Kto korzysta z daru miłości ubogaca się, ale niech wie, że jest dłużnikiem wobec innych. Miłujmy zatem braci naszych, bo Bóg nas umiłował wpierw.

– wskazał ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej.

Galeria zdjęć (fot. Biuro prasowe DW-P/Karolina Błażejczyk) - link.

***

W piątek, 11 czerwca 2021 roku, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, podczas Mszy św. o godz. 18.00 w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie, miało miejsce ponowienie Aktu poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Mszy św., z udziałem polskiego Episkopatu, przewodniczył abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 września

Czwartek, XXV Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera
Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 9,7-9
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter