28 lutego
środa
Romana, Ludomira, Lecha
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Diecezjalne zawierzenie Sercu Pana Jezusa (relacja, zdjęcia)

Ocena: 0
722

Biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński przewodniczył uroczystej Eucharystii w bazylice przy ulicy Kawęczyńskiej na Pradze. Msza Święta była sprawowana w ramach diecezjalnego zawierzenia Sercu Pana Jezusa. W duchowej łączności ku czci Bożego Serca w tym samym czasie modlono się w parafiach na terenie diecezji.

Fot. Biuro prasowe DW-P/Karolina Błażejczyk

Oddanie się Sercu Pana Jezusa sprawia, że czujemy się bezpieczni

– podkreślił pasterz diecezji warszawsko-praskiej.

Można sobie wyobrazić dzień dzisiejszy w całej naszej umiłowanej Ojczyźnie, jak roztacza się, tak bym powiedział, wielka modlitwa zaufania, gdzie wszystkie wspólnoty parafialne celebrują dziś Eucharystię, słuchają Słowa Bożego, aby w czasie tego spotkania z Panem Jezusem powierzyć się Jego Sercu. A wszystko to dzieje się jako, z jednej strony przypomnienie wielkich aktów dziejowych, kiedy oddawaliśmy się w opiekę Serca Jezusowego, a jednocześnie chcemy, wybiegając myślami do przodu, poczuć się bezpiecznie. Zdrowy rozsądek podpowiada nam, żebyśmy rozumieli, że człowiek sam z siebie wiele nie może, ma świadomość swojej słabości, wielu niebezpieczeństw. Powinien skryć się w bezpiecznym miejscu, żeby mieć poczucie i pokoju wewnętrznego, i bezpieczeństwa, i opieki, i to wszystko prowadzi nas właśnie do Serca Jezusowego.

– mówił bp Kamiński.

Miłość Pana Jezusa zobowiązuje nas do miłowania bliźnich.

Uczeń Chrystusa – ten, który zakochany jest w Sercu Jezusowym, musi podjąć ogromny wysiłek pomocy bratu czy siostrze. Sam zostałem uratowany i umiłowany i tego bardzo pragnę, aby dokonywało się w sercu i na drodze innego człowieka. Kiedy popatrzymy przez pryzmat tych wydarzeń i zadań, myślę, że zdecydowanie lepiej rozumiemy, na czym polega wielkość i wartość ucieczki pod płaszcz do Serca Pana Jezusa. Tutaj, my dzieci Boże czujemy wyjątkowy komfort, ale korzystając z Bożej dobroci, aby owa dobroć, miłość była rozpowszechniana, rozdzielana, rozsiewana. Kto korzysta z daru miłości ubogaca się, ale niech wie, że jest dłużnikiem wobec innych. Miłujmy zatem braci naszych, bo Bóg nas umiłował wpierw.

– wskazał ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej.

Galeria zdjęć (fot. Biuro prasowe DW-P/Karolina Błażejczyk) - link.

***

W piątek, 11 czerwca 2021 roku, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, podczas Mszy św. o godz. 18.00 w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie, miało miejsce ponowienie Aktu poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Mszy św., z udziałem polskiego Episkopatu, przewodniczył abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 lutego

Środa, II Tydzień Wielkiego Postu
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 20, 17-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo
Koronka ku czci Siedmiu Boleści Matki Bożej

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter