22 czerwca
piątek
Pauliny, Tomasza, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Czy papież odwiedzi Salwador?

Ocena: 0
1334
 W kilka miesięcy po beatyfikacji 23 maja br. zamordowanego ponad 30 lat temu arcybiskupa San Salvadoru – Oscara Arnulfo Romero (1917-80) pojawiły się pogłoski o możliwej wizycie Franciszka w tym kraju w przyszłym roku. 20151011 19:20
ts, kg (KAI) / Watykan, sg

Delegację z Salwadoru przyjmie papież 30 października, poinformował stołeczny portal internetowy, powołując się na biskupa pomocniczego Gregorio Rosa Chaveza. Podczas tej wizyty pięciu biskupów i inni przedstawiciele kraju mają wręczyć papieżowi oficjalne zaproszenie.

We wtorek 6 października rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardzi powiedział korespondentce telewizji meksykańskiej w Watykanie Valentinie Alazraki, że papież planuje podróż do jej kraju w przyszłym roku. Oczekuje się, że najpóźniej w listopadzie br. będą znane niektóre szczegóły tego wydarzenia, m.in. jego data. Według dziennikarki bardzo prawdopodobne jest, że wizyta ta nastąpi w pierwszym półroczu 2016.

Nadal nie wiadomo, czy przy tej okazji Ojciec Święty odwiedzi także swoją rodzinną Argentynę. W kontekście podróż do Meksyku wymienia się również Urugwaj i być może Chile, natomiast prawie na pewno na jej trasie nie znajdzie się Kolumbia.

Franciszek odbył dotychczas 10 podróży zagranicznych: po dwie do Ameryki Południowej i na Daleki Wschód i do Azji, trzy do krajów europejskich oraz do Ziemi Świętej i Turcji, odwiedzając 16 państw. W dniach 25-30 listopada przebywać będzie po raz pierwszy w Afryce, odwiedzając Kenię, Ugandę i Republikę Środkowoafrykańską. Na koniec lipca przyszłego roku przewidywana jest jego podróż do Polski.


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły