4 marca
czwartek
Lucji, Kazimierza, Eugeniusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Częstochowa: Reduta Niepokalanej odpowiedzią na Marsz Równości

Ocena: 0
1785

Reduta Niepokalanej, to inicjatywa modlitewna w obronie Jasnej Góry, która odbywa się dziś w Częstochowie. Jej celem jest  sprzeciw wobec tzw. „Marszu Równości”, który przeszedł w centrum Częstochowy.

fot. pixabay.com

Reduta Niepokalanej rozpoczęła się w południe w alei Henryka Sienkiewicza i będzie trwała do późnych godzin popołudniowych.

W modlitwie biorą udział m. in. działacze ruchów pro-life z Częstochowy, Warszawy i Krakowa, działacze Fundacji Pro - Prawo do życia m. in. Bawer Aondo-Akaa, niepełnosprawny działacz i wolontariusz Fundacji Pro – Prawo do Życia.

– Zbieramy się tu w celu obrony wartości chrześcijańskich, czyli rodziny rozumianej jako wspólnota złożona z kobiety, mężczyzny i dzieci, o których moralność i czystość dba rodzina – powiedziała Monika Deska, wolontariuszka Pro Prawo do życia #ZatrzymajAborcję.

Działaczka pro-life zaznaczyła, że Marsz Równości chce obalić wartości moralne, etyczne, religijne. - Dlatego Reduta Niepokalana ma miejsce w Częstochowie, w duchowym centrum naszego kraju, blisko Jasnej Góry, u tronu Niepokalanej – dodała.

Uczestnicy Reduty Niepokalanej odmówili m. in. różaniec pokutny, jako "przebłaganie za grzech sodomski na terytorium Polski, prośba o nawrócenie homoseksualistów i osób utwierdzających ich w grzechu".

Organizatorzy Reduty Niepokalanej w zaproszeniu na to wydarzenie podkreślili, że „istnieją środowiska, które domagając się dla siebie nieograniczonej tolerancji, nie mają tej tolerancji dla nikogo innego. Bez zahamowań depczą tradycyjne wartości i obrażają uczucia religijne. Tym razem pokusili się o zadeptanie jednego z naszych najświętszych miejsc, dlatego odpowiedź musi być stanowcza”.

Organizatorem Reduty Niepokalanej jest Fundacja Pro - Prawo do życia. Natomiast współorganizatorami: Obóz Narodowo-Radykalny, Częstochowa w obronie tradycyjnych wartości rodziny, Prawica Rzeczypospolitej, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Częstochowskiej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 marca

Czwartek, II Tydzień Wielkiego Postu
+ Święto św. Kazimierza, królewicza
Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem,
abyście szli i owoc przynosili.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 15, 9-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Wielkopostne kościoły stacyjne (diec. warszawskie): 4 marca – par. Narodzenia Pańskiego (ul. Ostrobramska 72, DW-P)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko Nas (bieżące informacje)
+ Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego
+ Transmisje Mszy świętych w TV, internecie i radiu
+ Wyślij intencję modlitewną do sióstr karmelitanek bosych na czas epidemii
+ Informacje o odpustachNajczęściej czytane artykułyE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter