9 sierpnia
niedziela
Romana, Ryszarda, Edyty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Czerwiński Różaniec Wiślany

Ocena: 0
1146

– Jak się coś robi dla  Matki Bozej, to wszystko się udaje – orzekli zgodnie uczestnicy Czerwińskiego Różańca Wiślanego, który pod wodzą ks. Łukasza Mastalerza, proboszcza najstarszej na Mazowszu bazyliki popłynął dzisiaj z modlitwą wodami majestatycznej, spokojnej i roziskrzonej w słońcu Wisły.

fot. Barbara Sułek-Kowalska

Parafia złożona z wiosek położonych nad rzeką pokazała dzisiaj, że na łódkach nie tylko się pracuje i nie tylko wypoczywa, ale też na łódkach można w niezwykłej wspólnocie spędzić niedzielne popołudnie.

Królowa Polskich Rzek ze swoim przybrzeżnym ludem, z rybakami i wodniakami złożyła wspaniały hołd Królowej Świata – Czerwińskiej Pani Mazowsza.

Na dwudziestu jeden łodziach modliła się wspólnie blisko setka uczestników, obecny był też salezjański prowincjał, czyli przełożony inspektorii warszawskiej ks. Andrzej Wujek, a najmłodszą żeglarką była czteroletnia Gabrysia z Warszawy, na łódce – tradycyjnej drewnianej łodzi rybaków wiślanych – z rodzicami i rodzeństwem.  

Matka Boża jeszcze raz pokazała, z jaką siłą działa „ Jej” modlitwa, jak różaniec integruje ludzi i jaką jest potęgą. A Tygodnik „Idziemy” też tam oczywiście był! 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarz i publicystka, współautorka m.in. "Poradnika dla dziennikarzy i wydawców gazet lokalnych" oraz " Podstaw warsztatu dziennikarskiego", prowadzi zajęcia na Wydziale Dziennikarstwa UW, współtwórca i była, wieloletnia sekretarz redakcji tygodnika "Idziemy".

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 9 sierpnia

Niedziela, XIX Tydzień zwykły
 «Odwagi! To Ja jestem, nie bójcie się!»
+ czytania liturgiczne (rok A, II): 1Krl 19,9a.11-13a; Ps 85,9ab.10-14; Rz 9,1-5; Mt 14,22-33
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ komentarz tygodnika Idziemy

Nowenna do Matki Bożej Łaskawej w intencji Ojczyzny (5-14 sierpnia)
Dziś: parafia św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter