31 maja
niedziela
Anieli, Petroneli
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Boże Narodzenie w archidiecezji warszawskiej

Ocena: 0
651

Z okazji świąt Bożego Narodzenia kard. Kazimierz Nycz wraz z biskupami pomocniczymi archidiecezji warszawskiej będą przewodniczyć pasterkom. Metropolita warszawski odprawi mszę św. w archikatedrze warszawskiej i będzie uczestniczył w świątecznym obiedzie razem z ubogimi.

Fot. pixabay.com/CCO

We wtorek 24 grudni o północy kard. Nycz oraz biskupi pomocniczy w archidiecezji warszawskiej będą koncelebrować pasterkom – mszom świętym w noc Bożego Narodzenia. Metropolita Warszawski odprawi mszę świętą w parafii św. Andrzeja Apostoła w Warszawie. W tym samym czasie będą trwały msze św. pod przewodnictwem biskupów pomocniczych: bp Michał Janocha odprawi mszę św.w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Grodzisku Mazowieckim, bp Rafał Markowski w parafii Świętej Trójcy w Błoniu, a bp Piotr Jarecki gdy wybije północ rozpocznie mszę św. w parafii dobrego Pasterza w Warszawie-Miedzeszynie w diecezji warszawsko-praskiej.

Pierwszego dnia Bożego Narodzenia 25 grudnia, w kościołach archidiecezji warszawskiej odczytany będzie list kard. Kazimierza Nycza z okazji świąt. Metropolita Warszawski odprawi również mszę świętą o godz.11.00. W archikatedrze Warszawskiej. Tego samego dnia o godz.15.00 będzie zorganizowany obiad z ubogimi i bezdomnymi, którego organizatorami jest warszawska wspólnota Sant’Egidio przy parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie. Gościem tego spotkania będzie również kard. Kazimierz Nycz. Przewidywana liczba uczestników to ok. 500 potrzebujących.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 31 maja

Niedziela, IX Tydzień zwykły, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
WEŹMIJCIE DUCHA ŚWIĘTEGO!
+ czytania liturgiczne (rok A, II): Dz 2,1-11; Ps 104,1ab.24ac.29b-31.34; 1Kor 12,3b-7.12-13; J 20,19-23
+ komentarz Bractwa Słowa Bożego
+ komentarz tygodnika Idziemy

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter