19 lipca
piątek
Wincentego, Wodzislawa, Marcina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Chwała Bogu, pokój ludziom. Życzenia przewodniczącego KEP

Ocena: 0
1778

"Chwała Bogu na wysokościach” i "pokój ludziom dobrej woli” to cele, które przyświecają Bożemu Narodzeniu – powiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP w życzeniach z okazji Bożego Narodzenia. Wszystkim rodakom w kraju i za granicą życzył, aby te dwa cele zrealizowały się w ich życiu.

fot. Youtube.com

W życzeniach zamieszczonych na stronie internetowej KEP, abp Gądecki podkreślił, że Boże Narodzenie "ma się obrócić w życiu człowieka na większą chwałę Bożą", i z drugiej strony "ma przynieść też pokój każdemu człowiekowi, pokój wewnętrzny, pokój duchowy".

Dodał, że na tyle, na ile nasze działanie, nasze słowa, pragnienia i życzenia przyczyniają się do tego, żeby wprowadzać pokój, na tyle też są spełnieniem sensu Bożego Narodzenia.  "Na ile nasze życzenia, działania, pragnienia przekładają się na większą chwałę Pana Boga, na tyle spełniają celowość Bożego Narodzenia” – podkreślił przewodniczący KEP. "Życzę, aby to, co jest celem Bożego Narodzenia, zrealizowało się w życiu każdego mojego rodaka i rodaczki” – powiedział abp Gądecki.

Sekretarz generalny KEP bp Artur Miziński, składając życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia, życzył aby dary, które przynosi Chrystus w noc swojego narodzenia: "radość, pokój, miłość, otwarcie na drugiego człowieka, wrażliwość staną się naszym udziałem i przez nas niech docierają do wszystkich, którzy żyją obok nas i do tych, którzy żyją daleko, bo wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga".

"Uroczystość Narodzenia Pańskiego to radosne święta całego chrześcijaństwa i całego świata, całej ludzkości odkupionej prze Jezusa Chrystusa. To pełnia czasów. Pyta święty: Dlaczego Bóg człowiek, stał się jednym z nas? Odpowiedź jest jedna: miłość. To jest logika nie tego świata, ale Boża logika. Bóg zakochał się w człowieku. Stworzył go na swój obraz i podobieństwo, a gdy ten odszedł przez grzech, nie zostawił go samemu sobie. Zostawił mu obietnicę, która zrealizowała się w Jezusie Chrystusie. Bóg rodzi się jako mała Dziecina wydana w ręce człowieka. Oczekuje przyjęcia. Miłość pragnie być przyjęta i oczekuje odpowiedzi miłości. To tajemnica świąt Bożego Narodzenia. Rodząca się miłość” – powiedział bp Miziński

Życzy jednocześnie, aby czas, w którym żyjemy, "był czasem miłości, która będzie przezwyciężać wszelkie trudności i niepokoje dnia codziennego". "Miłości, która ma swoje źródło w Bogu. Miłości, która jest darem z siebie dla drugiego człowieka" – dodał.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 lipca

Czwartek, XV Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera
Przyjdźcie do Mnie wszyscy,
którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 11, 28-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter