2 grudnia
piątek
Balbiny, Bibianny, Pauliny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Chrześcijanie w Indiach potrzebują naszej pamięci

Ocena: 0
612

Fundacja Christiani zachęca, aby w ustanowionym z inicjatywy Polski, obchodzonym w tym roku po raz pierwszy 22. sierpnia, Międzynarodowym Dniu Upamiętniającym Ofiary Aktów Przemocy ze względu na Religię lub Wyznanie (International Day Commemorating the Victims of Acts of Violence Based on Religion or Belief), pamiętać o prześladowanych chrześcijanach w Indiach.

Fot. pixabay.com/CC0

Ogłoszenie tego dnia przez Organizację Narodów Zjednoczonych, stanowi istotne wsparcie dla chrześcijan żyjących w Indiach, którzy na co dzień doświadczają prześladowań ze względu na religię i wyznanie.

Chrześcijanie w stanie Odisha w Indiach, gdzie w 2008 roku dokonano największych w historii tego kraju pogromów chrześcijan, będą obchodzili 22 sierpnia Dzień Męczenników z Kandhamal. Autorytet Organizacji Narodów Zjednoczonych stanowić będzie dla nich istotne wparcie.

W ostatnich dniach sierpnia 2008 roku w rejonie Kandhamal w Indiach podczas największych w historii Indii pogromów chrześcijan, zamordowano ponad 100 wyznawców Chrystusa. Około 5 tys. domów oraz 350 kaplic i obiektów kościelnych zostało zniszczonych lub spalonych, a 50 tys. ludzi straciło dach nad głową.

Fundacja Christiani od siedmiu lat prowadzi program wsparcia dla chrześcijan w Indiach w rejonie Kandhamal. Przekazuje środki na potrzeby edukacyjne dzieci z chrześcijańskich rodzin w parafii św. Pawła w miejscowości Balliguda, w archidiecezji Cuttack-Bhubaneswar w dystrykcie Kandhamal, stan Odisha. Kandhamal jest jednym z najbiedniejszych dystryktów w stanie Odisha i wskaźnik edukacji jest tam bardzo niski. Szczególnie utrudniony dostęp do edukacji mają chrześcijanie. Wsparcie Fundacji Christiani przekazywane jest we współpracy z diecezjalnym ośrodkiem społecznym Jana Vikas, w Kandhamal. W maju 2019 roku na zaproszenie Fundacji Christiani odwiedził Polskę ks. Madan Sual Singh, dyrektor Jana Vikas - diecezjalnego ośrodka społecznego w Kandhamal, posługujący także w parafii św. Pawła w Balliguda. Głównym celem wizyty księdza ks. Madana Sual Singh była inauguracja zaproponowanego przez Fundację Christiani programu sister parishes (parafie siostrzane).

Czytaj także: Siostrzana współpraca

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 grudnia

Piątek, I tydzień Adwentu - dzień powszedni
Oto nasz Pan przyjdzie z mocą
i oświeci oczy sług swoich.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 9, 27-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Aplikacja Rodzina Rodzin

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter