21 listopada
wtorek
Alberta, Janusza, Konrada
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Choinka dla papieża

Ocena: 0
586

W długą podróż z Ełku na plac Świętego Piotra w Rzymie wyruszyło 11 listopada, żegnane modlitwą i błogosławieństwem, tegoroczne drzewko bożonarodzeniowe.

fot. materiały prasowe organizatora

Na tę chwilę trzeba było czekać długie lata. Pierwszy bowiem pomysł, by sprezentować choinkę dla papieża, pojawił się w związku z millennium śmierci św. Brunona. – Chcieliśmy w ten sposób przypomnieć światu postać pierwszego ewangelizatora naszych ziem, który zginął z rąk plemion pruskich w 1009 r., jak podaje tradycja, na wzgórzu nad jeziorem Niegocin w pobliżu Giżycka – wyjaśnia biskup ełcki Jerzy Mazur SVD. – List skierowany do Watykanu podpisali wówczas abp Wojciech Ziemba, metropolita warmiński, abp Edward Ozorowski, metropolita białostocki, oraz ja.

Okazało się jednak, że kolejka chętnych do ofiarowania drzewka jest długa. – Otrzymaliśmy odpowiedź, że dopiero w 2017 r. będzie taka możliwość – dodaje bp Mazur. – Ostatecznie wszystko pięknie się złożyło, bo mamy rok jubileuszowy: 25-lecia nowych struktur kościelnych w naszym kraju, w tym naszej diecezji, 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, 140-lecia objawień w Gietrzwałdzie i 100-lecia objawień w Fatimie. Choinka jest darem dziękczynnym Kościoła w Polsce – podkreśla.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 47 (633), 19 listopada 2017 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 30 listopada 2017 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Redaktorka i felietonistka "Idziemy". Autorka książek "Cudownie być mamą" i "Pierwsza Biblia mojego dziecka". Wraz z mężem wieloletnia animatorka Spotkań Małżeńskich. Mama dwóch córek i czterech synów.SALON DZIENNIKARSKINajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły