23 września
sobota
Tekli, Boguslawa, Linusa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Chodź i zobacz

Ocena: 4.6
307

Pielgrzymki Caritas to tradycja wyjątkowych spotkań, podczas których wolontariusze, pracownicy, podopieczni i przyjaciele Caritas wspólnie modlą się, odwiedzając miejsca szczególne dla wiernych Kościoła katolickiego w Polsce.

fot. materiały prasowe

Tegoroczna odbędzie się 17 czerwca w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. – Wierzymy i mamy nadzieję, że pielgrzymka pozwoli nam na nowo doświadczyć Kościoła, w którym żyje Bóg, posyłający nas ze swoim miłosierdziem do osób potrzebujących – mówi ks. Tomasz Roda, zastępca dyrektora Caritas Polska odpowiedzialny za rozwój wolontariatu.

ZOBACZ TAKŻE: 25-lecie bp Jacka Grzybowskiego

Tegoroczna pielgrzymka odbywa się 17 czerwca, w liturgiczne wspomnienie świętego brata Alberta Chmielowskiego, który podczas swojego życia w sposób szczególny opiekował się chorymi i potrzebującymi, a po kanonizacji został patronem pracowników opieki społecznej.

Niech będzie to okazja do odkrycia radości bycia dobrym dla innych jak chleb

– dodaje duchowny.

Mszę św. będzie sprawował metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. O. Michał Legan OSPPE, kierownik redakcji audycji katolickich TVP, wygłosi konferencję „Oblicze Miłosierdzia”, świadectwo wygłosi albertynka s. Teresa Pawlak CSAPI, koordynatorka wolontariatu w archidiecezji krakowskiej oraz diakonia uwielbienia TO I JA.
Po koronce do Bożego Miłosierdzia istnieje możliwość modlitwy i zwiedzenia sanktuarium św. Jana Pawła II oraz nawiedzenia grobu św. s. Faustyny w kaplicy klasztoru.

SPRAWDŹ TAKŻE: Najwyższy na świecie pomnik Franciszka

Przedstawiciele diecezjalnych Caritas otrzymają symboliczne świece wraz z tekstem modlitwy, które zabiorą do swoich diecezji, aby w dogodnym czasie zorganizować nabożeństwo dziękczynne za charyzmat pomagania potrzebującym z prośbą o nowe powołania do wspólnoty Parafialnych Zespołów Caritas. Dla każdego jest przewidziany pakiet pielgrzymkowy.

Pielgrzymka będzie zabezpieczona przez ratowników medycznych, będzie też działać kuchnia polowa wraz z punktem kawowym. Przy sanktuarium funkcjonują również kawiarnie, restauracja przy domu pielgrzyma i domu św. Faustyny. Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą flag, znaków i koszulek identyfikujących diecezjalne Caritas
Zapisy pod adresem wolontariat@caritas.org.pl przyjmowane są do 12 czerwca. Osobą odpowiedzialną za zgłoszenia jest s. Beata Zawiślak, tel. 539 260 806.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 września

Sobota, XXIV Tydzień zwykły, wspomnienie św. Ojca Pio
Błogosławieni, którzy w sercu dobrym i szlachetnym zatrzymują słowo Boże
i wydają owoc dzięki swojej wytrwałości.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 8, 4-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter