20 stycznia
niedziela
Fabiana, Sebastiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Aby sadza nie zapchała naszego duchowego komina

Ocena: 0
1679

- Daj Boże by nie zapchała ona zupełnie naszego duchowego komina - mówił bp Marek Solarczyk. W Bazylice Katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na stołecznej Pradze odbyły centralne uroczystości kominiarzy.

fot. Bartkiewicz / Episkopat.pl

W czasie liturgii bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej poświęcił dwa sztandary Związku Głównego Krajowej Izby Kominiarzy oraz Oddziału Warszawskiego Krajowej Izby Kominiarzy. Uroczystości zainaugurowała parada. Do świątyni swojego patrona kominiarze przemaszerowali przy dźwięku orkiestry dętej z Placu Zamkowego.

W homilii bp Solarczyk przyrównał posługę kominiarzy do tajemnicy która dokonuje się w sakramencie pokuty i pojednania. - Stając przed Bogiem uświadamiamy sobie, że w wielu różnych życiowych sprawach nie byliśmy czyści. W konsekwencji zostały pewne skutki, które można przyrównać do sadzy. Daj Boże by nie zapchała ona zupełnie naszego duchowego komina - powiedział duchowny.

Podkreślił, że by można było przeczyścić serce dając człowiekowi nadzieję na lepsze, bardzie owocne, bezpieczne życie - potrzeba by znalazł się ktoś, kto w inny sposób spojrzy na daną sytuację.

Bp Solarczyk podziękował również kominiarzom za ich oddaną służbę społeczeństwu. Życzył im jednocześnie by zawsze nieśli ludziom dobro, nie tylko poprzez swoją pracę, ale również życie w Bożej łasce. Bądźcie ludźmi czystego duchowego komina – powiedział.

Po liturgii w podziemiach katedry odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Kominiarz Strażnikiem Bezpieczeństwa Twojego Domu” w kategorii klas 1 – 3 warszawskich szkół podstawowych.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -