24 września
niedziela
Gerarda, Ruperta, Tomiry
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Carlo nawrócił hinduistę

Ocena: 4.7
654

Wciąż ujawniane są niezwykłe historie towarzyszące życiu bł. Carla Acutisa. W nowej książce „Blessed Carlo Acutis: A saint in Sneakers”, możemy przeczytać o dwóch nawróceniach, spowodowanych przez jego świadectwo.

fot. arch.www.idziemy.pl

Rajesh Mohur poznał Carla, gdy został zatrudniony przez jego rodziców do pomocy w opiece nad dzieckiem, będąc imigrantem zarobkowym z Mauritiusu. Jak wspomina, maluch z kręconymi włosami przypominał mu trochę barokowego aniołka i na powitanie dał mu gumę do żucia.

Jak podaje agencja CNA, w deszczowe dni mały Carlo lubił oglądać filmy o Biblii i świętych, więc Rajesh mu w tym towarzyszył. Zaciekawiło go chrześcijańskie przesłanie, gdyż on sam pochodził z kapłańskiej rodziny i był mocno zanurzony w tradycji hinduistycznej. Jako młody człowiek pobierał nauki w stanie Gudźarat, tym samym, gdzie przed laty urodził się Mhatma Ghandi. Dotychczas nie miał okazji spotkać się z chrześcijaństwem.

ZOBACZ TAKŻE: Sensacyjne odkrycie ws. św. Faustyny?

Po tym, jak Carlo przyjął pierwszą komunię w wieku siedmiu lat, Rajesh często odprowadzał chłopca na Msze lub modlili się razem w drodze ze szkoły. Hindus był zaskoczony, jak bardzo zmieniało się zachowanie Carla, gdy przebywał w kościele.

On wiedział, że tam, gdzie żyje Jezus, jest inne miejsce… To poruszyło moje serce

– wspomina po latach.

Carlo lubił też opowiadać opiekunowi o obecności Jezusa w Eucharystii, o Jego cierpieniach za nas, a także o niebie.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Nietknięte szczątki czarnoskórej zakonnicy

Rajesh wspomina także o konkretnych gestach, jakie towarzyszyły tej wierze. Mały Carlo pewnego dnia zebrał swe zabawki, w tym te, które otrzymał od bliskich na święta, i poprosił opiekuna, by pomógł mu je zanieść do parku i sprzedać. Potem zaniósł pieniądze ubogim śpiącym przed kościołem.

Gdy zobaczyłem czyny Carla, takiego małego dziecka, nawróciłem się

– mówi Rajesh.

Carlo nauczył go odmawiać różaniec, lecz wskazał, że Eucharystia jest dostępna tylko dla praktykujących katolików. Rajesh opowiada, że chłopiec powoli tłumaczył mu różne elementy wiary chrześcijańskiej w taki sposób, że z czasem zrozumiał wagę chrztu i sam zapragnął go przyjąć. Z tej okazji rodzina Acutisów zorganizowała specjalne przyjęcie dla hindusa.

U NAS TEŻ: Lednica - nie tylko event

Kilka lat później, gdy do Mediolanu przybyła matka Rajesha, młody Carlo zaprosił ją na Mszę. Kobieta jednak, nie znając ani tradycji, ani też języka, nic nie zrozumiała. Carlo opowiedział jej po angielsku historię objawień w Lourdes i tak bardzo ją zaciekawił, że zapragnęła tam pojechać. Z pomocą rodziny Acutisów spędziła tydzień w sanktuarium. Po powrocie poprosiła o chrzest.

To była magia Carla. Potrafił nawrócić mnie oraz moją mamę

– konkluduje Rajesh Mohur.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 24 września

Niedziela, XXV Tydzień zwykły
Dla mnie bowiem żyć – to Chrystus,
a umrzeć – to zysk.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 20, 1-16a
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz „Idziemy” - Do każdego inaczej

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter